Представники GRECO оцінюватимуть Україну щодо попередження корупції у владі
Україна готується до проходження четвертого раунду оцінювання з боку Групи держав проти корупції (GRECO) щодо попередження корупції в діяльності членів парламенту, суддів і прокурорів. Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції.
Моніторинг здійснюватиметься з метою оцінки антикорупційних заходів, що вживає Україна у вказаній сфері, та їх відповідності стандартам Ради Європи. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович. За словами Міністра, 14-16 травня 2012 року делегація України перебуватиме у Страсбурзі(Франція) з метою участі у 55 пленарному засіданні GRECO.
При цьому, основна мета, яку переслідуватиме наша держава під час участі у пленарному засіданні – ознайомлення з результатами перших візитів експертів GRECO з метою проведення четвертого раунду оцінювання. Зокрема, планується обговорити з представниками GRECO коло питань, які повинні розглядатися під час оцінювання рівня запобігання корупції в судовій гілці влади.
За підсумками візиту, українська делегація підготує пропозиції щодо матеріалів, необхідних для проведення четвертого раунду оцінювання України з боку GRECO. Також під час засідання Україна має намір представити дослідження щодо гендерних аспектів корупції у вищій освіті нашої держави. Презентація відбудеться в рамках обговорення державами – членами GRECO питання політики гендерної рівності Ради Європи, зокрема як гендерне питання може вплинути в цілому на прояви корупції.
Як відомо, перші два раунди оцінювання України були проведені у 2006 році. Третій раунд оцінювання GRECO по Україні був розпочатий 1 січня 2007 року та присвячений оцінці заходів, котрі вживаються українською владою для криміналізації корупційних діянь та прозорості фінансування політичних партій. До 30 квітня 2013 року Україна має поінформувати GRECO про реалізацію рекомендацій, наданих у рамках цього етапу.
Нагадаємо, GRECO було утворене Радою Європи з метою покращення можливостей країн – членів групи боротися з корупцією, дотримуватися ухвалених державами рішень, а також вживати відповідних антикорупційних заходів.
Україна приєдналась до GRECO 1 січня 2006 року, ратифікувавши Цивільну Конвенцію проти корупції. Тим самим держава надала згоду проходити оцінку з боку GRECO щодо імплементації в національне законодавство положень Кримінальної та Цивільної конвенцій Ради Європи проти корупції, Керівних принципів боротьби з корупцією Ради Європи, прийнятих у рамках виконання Програми дій проти корупції, схваленої Радою Європи.