+380673870816 +380673870816

Правоохоронні органи Рівненщини протидіють корупції та хабарництву

Протягом 1 кварталу 2012 року правоохоронними органами області вживалися заходи щодо протидії корупції та хабарництву. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
    Основні зусилля спрямовані на протидію кримінально-караній корупції у правоохоронних та контролюючих органах, а також в органах влади і місцевого самоврядування. Так, до суду направлено 15 кримінальних справ щодо 15 осіб, з них 2 особам судом обрано запобіжний захід у виді взяття під варту. Із числа цих справ 4 - про одержання хабарів.
    Зокрема, до суду скеровано кримінальні справи стосовно 3 працівників органів міліції, 2 співробітників державної пенітенціарної служби, 1 податківця.
    Також активізовано діяльність щодо виявлення адміністративних корупційних правопорушень. В цьому році спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції направлено до суду 29 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, за результатами розгляду яких притягнуто до відповідальності 18 осіб, з них за протоколами, складеними працівниками прокуратури – 10 осіб. Серед притягнутих до відповідальності 6 посадових осіб органів місцевого самоврядування (з яких 4 категорії – 5 осіб), 2 посадовці державної пенітенціарної служби, 2 – збройних сил, 1 - державної податкової служби, 3 державних службовців, 1 посадова особа юридичної особи публічного права та 2 посадові особи інших органів державної влади.
    Найчисленніші порушення, що їх виявили правоохоронці, стосуються обмежень щодо використання службового становища, передбачені статтею 6 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".
    З метою, усунення причин та умов, які сприяють корупційним правопорушенням, органами прокуратури області внесено 13 актів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до відповідальності 18 службових осіб, вжито заходів щодо відшкодування 14 тисяч гривень збитків завданих державі внаслідок адміністративних корупційних правопорушень.

Схожі статті