+380673870816 +380673870816

На Рівненській АЕС впроваджують систему, яка забезпечить інформаційну підтримку важливих для безпеки процесів

Унікальна аналітична система управління старінням тепломеханічного обладнання впроваджується на Рівненській атомній електростанції. Про це повідомила прес-служба РАЕС.
    Система перша і поки що єдина як на українських, так і на російських АЕС. Її розробку у 2011 році розпочали фахівці науково-виробничого об’єднання «Вектор» за участю провідних наукових організацій та розробників програмного забезпечення України. Завершити роботу планують у 2013 році. Однак, уже у другій половині 2012 систему введуть у дослідну експлуатацію.
    Аналітична система управління старінням тепломеханічного обладнання (включаючи трубопроводи, корпуси арматури і насосні агрегати) забезпечить інформаційну підтримку важливих для безпеки АЕС процесів. Зокрема, дасть змогу аналізувати проектно-конструкторську, експлуатаційну, ремонтну документацію, зберігати та у будь-який момент переглядати історію експлуатації та ремонтів елементів енергоблоків АЕС. Допомагатиме система й оцінювати технічний стан обладнання, моніторити і прогнозувати зміни у процесі експлуатації. Це забезпечить можливість вчасно та оперативно проводити технічні й організаційні заходи для стримування процесу деградації елементів енергоблоків РАЕС внаслідок їх старіння.     Окрім того, система дозволить накопичувати досвід та обмінюватися інформацією щодо управління старінням аналогічних елементів на усіх вітчизняних енергоблоках.
Створюється нова система на основі WEB-технологій. За словами Олександра Мензула, це найбільш прийнятний варіант. Адже з урахуванням розвитку і поширення мережі Інтернет, робота у WEB-браузері сьогодні вже нікого не лякає, а навпаки - істотно полегшить початкове ознайомлення і подальшу роботу користувачів із системою.
    Впровадження аналітичної системи управління старінням тепломеханічного обладнання стане органічним продовженням багаторічної і плідної праці фахівців ВП "Рівненська АЕС", які розробили, впровадили та експлуатують такі унікальні програмні комплекси, як система управління базою даних обладнання (СУБДО), система обліку малозначущих подій (КУДО), система управління ресурсом обладнання (СУРО), звітна документація по ремонту (ДОКРЕМ) тощо. Аналогів цим системам на українських атомних електростанціях не існує.

Схожі статті