+380673870816 +380673870816

На Рівненщині вкрай формально виконуються державні та регіональні програми щодо поліпшення становища дітей-інвалідів

Всього в області проживає 19 тисяч дітей з обмеженими можливостями та 6,5 тисяч дітей-інвалідів. Проте, незважаючи на розгалужену мережу установ і закладів, які повинні повсякденно опікуватись правами дітей, системна робота щодо їх реабілітації та соціального захисту відсутня, а державні та регіональні програми щодо поліпшення становища таких дітей, виконуються вкрай формально. Про це повідомила прес-служба прокуратури Рівненщини.

У результаті неналежного фінансування вказаних програм на Рівненщині у 2012 році забезпечено засобами реабілітації тільки 160 дітей-інвалідів, що становить 22 відсотки від потреби, фактично охоплено санаторно-курортними лікуванням 25 відсотків дітей, які потребували оздоровлення. Для підвезення до місць навчання неповнолітніх з обмеженими можливостями обладнано лише один шкільний автобус.

Поряд з недостачею фінансових ресурсів, іншими чинниками гальмування реабілітації дітей з обмеженими можливостями є об’єктивні причини, а саме - упущення і недоліки у діяльності органів виконавчої влади. Ними недостатньо забезпечено дотримання законодавства щодо соціального захисту дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, охорони їх здоров’я, працевлаштування, забезпеченості освітніми послугами, також майновими та житловими правами.

Слід зазначити, що за результатами проведених перевірок з питань додержання прав дітей з вадами розвитку, що її провели в цьому році органи прокуратури Рівненщини, поновлено права 270 дітей зазначеної категорії. Задля усунення порушень законодавства у цій сфері внесено в органи влади 55 подань, притягнуто до відповідальності 30 посадовців.

Схожі статті