+380673870816 +380673870816

На Рівненщині відкрили сучасний молочний комплекс

У селі Іллін Гощанського району урочисто розпочав свою роботу молочний комплекс сільськогосподарського підприємства "Імені Воловікова". На відкриття завітали перші особи області, народні депутати і заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Сень.

У новозбудованому молочному комплексі "Імені Воловікова" є доїльний зал розрахований на 38 корів, зала очікування та загони для розміщення 1800 корів.

В основу комплексу покладена технологія безприв’язного утримання худоби. Необмежене пересування та постійний вільний доступ до кормового столу також сприяє збільшенню надоїв молока, які зараз складають 35 тонн на добу. Василь Берташ розповів, що сучасні технології як у підході до будівництва, так і у процесі отримання молока слугують приводом для гордості.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Я пишаюся вашими успіхами, адже ви перші і по надоям молока на одну корову, і врожайність найбільша.

Заступник Міністра з аграрної політики та продовольства України Олександр Сеня розповів, що це один з найбільших молочних комплексів нашої країни.

Олександр Сеня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України:

- Проект, який тут відбувся - це однин з найбільших проектів, який є в Україні. Якщо він повністю реалізується, то це плюс 3 тисячі 600 голів. В Україні будується цілий ряд комплексів. 

На урочистому відкритті побували і народні депутати України. Микола Шершун, розповів, що відтепер українці почнуть споживати більш якісну молочну продукцію.

Микола Шершун, народний депутат України:

- Сьогодні ми можемо говорити не про молоко взагалі, а про якісне молоко, органічне молоко, про яке ми вже практично забули. Адже його практично немає в Україні. Із появою таких ферм, ці питання будуть вирішуватися.

Директор сільськогосподарського підприємства поділився планами на майбутнє.

Василь Голубінка, генеральний директор ТОВ СГП "Імені Воловікова": 

- Ми плануємо до 2016 року утримувати на підприємстві 5 тисяч голів корів і вийти на продуктивність 100 тонн молока на добу. Звичайно, має бути державна підтримка. Ми налаштовані оптимістично.

Несподіванкою для усіх, стала повністю комп’ютеризована система спостереження за пересуванням та самопочуттям корів. Для цього у кожної тварини на нозі прикріплений браслет, який і підраховує усі дані.

 

Схожі статті