+380673870816 +380673870816

На Рівненщині відкопали 250-кілограмову авіабомбу часів Другої світової війни

Минулими вихідними в центрі міста Сарни господар приватного будинку, копаючи погріб, наткнувся лопатою на предмет, схожий на бомбу. Чоловік відразу повідомив про знахідку до місцевого райвідділу МНС та правоохоронців. Небезпечне місце терміново взяли під охорону працівники міліції. Про це повідомила прес-служба УМНС у Рівненській області.
     Наступного дня у Сарни прибула група піротехнічних робіт обласного Управління МНС. Піротехнікам знадобилося більше 4-х годин, щоб детально оглянути вибухонебезпечний предмет, визначити його вагу та ідентифікувати. Вони встановили, що це 250-кілограмова авіаційна бомба німецького виробництва часів Другої світової війни. Авіабомба оснащена двома підривниками, які дуже пошкоджені корозією.
     Визначити їх тип практично не можливо. Рухати та транспортувати предмет надзвичайно небезпечно. Місце знахідки знаходиться в житловому секторі райцентру, через дорогу розташовані дитячий садочок, залізнична колія та гуртожиток, неподалік - будівля районної державної адміністрації. У разі несанкціонованого вибуху радіус розльоту осколків може становити понад 1200 метрів. 
     Сьогодні із самого ранку в районній адміністрації провели термінове засідання комісії ТЕБ та НС під головуванням очільника району Анатолія Остапчука та за участю заступника начальника УМНС в області Ігоря Михальчука. В ході наради прийняли рішення по знешкодженню авіабомби на місці. Наразі вживаються всі необхідні заходи щодо безпеки місцевих мешканців та прилеглих будівель. Лише після цього смертоносна "пам’ятка війни" буде знешкоджена.

Схожі статті