+380673870816 +380673870816

На Рівненщині поліцейські задокументували понад дві тисячі фактів домашнього насильства

Фото ілюстроване

Правоохоронці звертаються до громадян не терпіти домашнє насильство та звертатися за допомогою. 

Так, із заявою про домашнє насильство з боку чоловіка наприкінці червня торікдо поліції звернулася жителька села Тесів колишнього Острозького району. 

Поліцейські встановили, що 64-річний пенсіонер систематично вчиняв психологічне насильство щодо своєї 58-річної співмешканки, нецензурно лаючись, ображаючи, а також погрожуючи вигнати з дому, що призвело до психологічних страждань, емоційної залежності та погіршення загального стану потерпілої.

Острозький районний суд визнав винним 64-річного жителя села Тесів у вчиненні домашнього насильства за статтею 126-1 ККУ та призначив йому покарання у виді одного року позбавлення волі, встановивши іспитовий строк терміном в один рік.

А у Радивилові суд визнав винним 63-річного жителя села Михайлівка, який систематично вчиняв домашнє насильство щодо своєї 60-річної співмешканки. У жовтні торік чоловік, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, висловлювався на адресу потерпілої грубими, нецензурними словами, кричав, виганяв з будинку та погрожував фізичною розправою.

Оскільки зловмисник у серпні 2021 року був засуджений за домашнє насильство та вчинив злочин, перебуваючи на іспитовому терміні, то, враховуючи невідбутий термін покарання, суд призначив йому позбавлення волі строком в один рік та один місяць.

Поліцейські звертаються до громадян: не терпіть домашнє насильство. Це злочин. І за нього передбачена відповідальність.

До відома, станом на 31 грудня на обліку поліції перебувало 2865 осіб, які вчиняють домашнє насильство. Протягом минулого року поліцейські задокументували 2188 правопорушень, передбачених статтею 173-2 КУпАП (домашнє насильство). Поліцейські винесли 263 термінових заборонних приписів.

Не терпи, не мовчи! Дій!

Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області

Схожі статті