+380673870816 +380673870816

На Рівненщині до купального сезону готові

З настанням тепла на малечу та дорослих чекає відкриття купального сезону. Тому місцеві рятувальники в профілактичних цілях вкотре наголосили на правилах безпеки під час відпочинку біля води. Адже елементарне їх не дотримання впливає на не втішну статистику пляжного сезону. 

Зачувши крики, рятувальники чим душ мчать на допомогу. Адже у цій справі кожна хвилина – ціною людське життя. Витягнувши потопаючого з води працівники МНС поспішають на беріг, де оперативно надають людині першу медичну допомогу. На щастя, це лише імпровізована сцена. Втім, рятувальники стверджують, що й за реальних обставин вони готові до роботи.

Анатолій Якимчук, начальник Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах:

- Нашою службою очищено 32 водних акваторії пляжів. Підготовлені вже 15 матросів-рятувальників, які будуть нести службу на рятувальних постах.

Із жахом пан Анатолій згадує випадок трирічної давнини, який забрав життя трьох людей. Він переконаний, якби відпочивальники купалися у спеціально відведених місцях, то лиху можна було б зарадити.

Анатолій Якимчук, начальник Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах:

 - На Горині втопилася ціла сімя: батько, мати, дівчинка. Вони усамітнилися, ніхто на допомогу не прийшов і сталося лихо.

Вже впродовж багатьох років пан Михайло працює водолазом-рятувальником. Ризикувати своїм життям заради спасіння інших, вирішив ще з дитинства, оскільки цією справою займався його батько. За час роботи йому доводилося бачити чимало утоплеників. Щиро радіє, коли вдається врятувати життя, а особливо дитяче. Стверджує, що купання в недозволених місцях та ще й напідпитку - головні причини загибелі людей на воді.

Михайло Манилюк, водолаз-рятувальник:

- Рибаки, діти ниряють, а ми потім дістаємо.

Минулого року у Рівному втопилося 38 людей, з них - четверо дітей. Подарувати друге життя вдалося дев’яносто вісьмом відпочивальникам. Працівники МНС вкотре закликають не забувати про елементарні правила безпеки на воді, розраховувати на власні сили при запливах на далекі відстані та в жодному разі не залишати без нагляду дітей.

Дмитро Мельник, провідний фахівець відділу роботи зі ЗМІ та громадськістю ТУ МНС:

- Основною умовою безпечного відпочинку на воді є уміння плавати і будь-хто, хто хоче відпочивати на воді, повинен вміти це робити. Адже люди, які вміють плавати в будь-якій надзвичайній ситуації, можуть допомогти собі і можуть допомогти товаришеві, який потрапив у біду.

На сьогодні у Рівному облаштовано вже 26 спеціальних місць для відпочинку. За якими постійно слідкують рятувальники.

Юлія Бублей, журналіст:

- І хоча купальний сезон офіційно вже відкритий, але вода ще доволі прохолодна. Рятувальники радять не поспішати з водними процедурами, оскільки можна в кращому випадку застудитися, куди гірше – втратити життя. Як то кажуть, береженого Бог береже. Отож, будьте обережні.  

 

Схожі статті