+380673870816 +380673870816

На Дубровиччині пожежа забрала у людей сільський клуб

Згідно із статистикою, щороку в сільській місцевості Рівненщини виникає в середньому 680 пожеж, що становить майже 70% від загальної кількості. У вогні гинуть 45 громадян та травмуються ще 20. За рік матеріальні збитки становлять кілька мільйонів гривень. Про це повідомила прес-служба УМНС в Рівненській області.
     Як свідчить аналіз, більшість пожеж у сільських населених пунктах, що віддалені на десятки кілометрів від своїх райцентрів (місць дислокації підрозділів МНС) гаситься із запізненням. А кожна втрачена хвилина зволікання тягне за собою збільшення матеріальних збитків від пожежі. При чому втрати зростають в геометричній прогресії.
     14 листопада о 1 годині ночі до диспетчера Дубровицького райвідділу МНС надійшло повідомлення про пожежу в будівлі Перебродівського сільського клубу. Коли черговий караул вогнеборців, подолавши майже 50 кілометрів, прибув до місця виклику, будівля дерев’яного клубу палала як свічка. Жодних шансів врятувати місцевий заклад культури не було. На щастя, в палаючій будівлі було безлюдно. Витративши не одну тонну води рятувальники за декілька годин загасили пожежу. Наразі, правоохоронці спільно з експертами працюють над встановленням причини займання та завданих збитків.
     Дана пожежа знову нагадала про серйозну проблему в протипожежному захисті сільської місцевості. Не зважаючи на неодноразові розпорядження обласної влади, всупереч постанові Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 №202 про обов’язковість створення в населених пунктах місцевої пожежної охорони, в Дубровицькому районі на сьогоднішній день не створено жодної місцевої пожежної команди. Через це селяни з віддалених населених пунктів на випадок виникнення пожежі стають заручниками часу, який затрачають пожежні авто на прибуття з Дубровиці до місця призначення. 
     Незважаючи на це, окремі місцеві високопосадовці стверджують, що пожеж у них в районі мало, тож створення місцевих пожежних команд є економічно невигідною справою. Проте, ліміт на пожежі ніхто не в змозі встановити.

Схожі статті