+380673870816 +380673870816

Мінрегіон працює над усуненням ризиків, пов'язаних зі створенням ОСББ

Стимулювання самостійних організаційних форм управління багатоквартирним житловим фондом, таких як житлово-комунальні кооперативи та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, продовжує залишатися одним із провідних принципів політики реформування ЖКГ. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
    Люди вже готові брати на себе відповідальність, але стримуючим фактором є певні адміністративні ризики. Зокрема, ризик взаємодії з органами державної влади, державного контролю та монополістами – виробниками комунальних послуг. Також населення побоюється вести складну податкову, статистичну та бухгалтерську звітність.
    Аби позбутися цих ризиків Мінрегіон всіляко сприяє координації дій ОСББ. Для цього організовано Національну раду з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків при Кабінеті Міністрів України.
    Нині маємо частку лише 23,8% загальної площі житлових будинків, яка обслуговується ОСББ. Загальнодержавною програмою реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки на поточний рік передбачено індикатор на рівні 31,4%. Таким чином стан переходу на самостійне управління відстає на 8%. Найменша кількість у Києві та Севастополі. Не поспішає з нововведеннями Київська, Кіровоградська, Житомирська, Черкаська, Чернігівська області та Республіка Крим.

Схожі статті