+380673870816 +380673870816

Іспанія тимчасово призупинила дію Шенгенської угоди

За інформацією іспанської сторони, уряд країни запроваджує тимчасові зміни до порядку в’їзду іноземців, у тому числі громадян України, власників Шенгенський віз, до Королівства Іспанія. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ.
    Зокрема, з метою посилення заходів безпеки під час чергового саміту Європейського центрального банку (2-3 травня 2012 року) іспанський уряд прийняв рішення про призупинення дії Шенгенської угоди та тимчасове поновлення контролю на автомобільних пунктах пропуску через державний кордон країни на період з 00:00 годин 28 квітня до 24:00 годин 4 травня поточного року. Передбачається, що прикордонний контроль буде поновлено на пунктах перетину іспансько-французького кордону від Країни Басків до Каталонії: "La Jonquera", "Port Bou", "Puigcerda", "Camprodon", "Les", "Canfranc", а також в міжнародних аеропортах у мм. Барселона і Жирона. 
    З огляду на зазначене, громадянам України, які в указаний період подорожуватимуть до Іспанії, необхідно врахувати, що згідно з Шенгенським кодексом про кордони при перетині іспансько-французького кордону потрібно мати дійсний паспортний документ, що дає право на перетин кордону, дійсну візу, обґрунтувати мету поїздки та мати достатню кількість коштів для її здіснення, не становити загрозу безпеці, громадському порядку на території ЄС. При цьому, додаток 1 до Шенгенського кодексу про кордони визначає перелік додаткових документів, які можуть бути перевірені представниками компетентних органів ЄС при здійсненні прикордонного контролю з метою з’ясування/уточнення мети та наявності достатнього фінансування поїздки іноземця або особи без громадянства (запрошення приймаючої сторони, документи, що підтверджують бронювання готелю, квитки на відвідання культурних або інших подібних заходів тощо).

Схожі статті