+380673870816 +380673870816

Чи доступне "Доступне житло" рівнянам?

Що стримує видачу здешевлених іпотечних кредитів за програмою "Доступне житло" на Рівненщині?

Днями з робочим візитом до Рівного завітав міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства – Анатолій Близнюк. Під час наради разом з чиновниками Рівненської, Волинської, Хмельницької і Тернопільської облдержадміністрацій, а також місцевими забудовниками і банкірами, він вивчав проблеми, які наразі стримують видачу здешевлених іпотечних кредитів за програмою "Доступне житло". Про житлові перспективи,дивіться далі у сюжеті.

На реалізацію програми "Доступне житло" Рівненщина отримала з державної скарбниці понад 25 мільйонів гривень . Чиновники наголошують, за рахунок бюджетних коштів можна здешевити понад півтори тисячі позик. Наразі в області є 380 квартир, на придбання яких можна взяти пільговий кредит. За умовами програми, громадяни мають передплатити чверть вартості житла, на решту отримають банківську позику під 16 відсотків річних. 13 відсотків з яких, за позичальника платитиме держава. Нині на участь у програмі "Доступне житло" зголосилися майже 7 сотень краян. Однак, все не так просто, як хотілося б, - говорить заступник голови Рівненської ОДА Володимир Новак.

Володимир Новак, заступник голови Рівненської ОДА:

-Сьогодні шукаємо людей, яким будуть видані кредити. По забудовниках – іде процес розгляду документів. Я не хотів би говорити, що іде якесь затягування, але за попередньою інформацією банки говорять, що не готові сьогодні кредитувати з нульового циклу, мала будівельна готовність об’єктів і так далі.

Володимир Новак акцентує, найголовнішою перепоною, яка перешкоджає видачі здешевлених іпотечних кредитів, є акредитація забудовників у банках. Адже центральні офіси всіх фінустанов розташовані у столиці, і жодних рішень на місцевому рівні банкіри не приймають. Цей факт підтверджують і самі будівельники.

Олександр Люльчик, голова правління ЗАТ "Рівнебуд":

-Дуже актуальна тема: робота з банками. Те, що змушують «викопувати діда і дивитися, які в нього зуби», подавати 200 документів. Немає ніякого механізму захисту, немає контролю, немає нічого.

Прокоментувати ситуацію профільний міністр - Анатолій Близнюк закликає банкірів. Втім, жоден не зголошується. Така пасивність очільнику Мінрегіонбуду не подобається. Тому він доручає представникам чотирьох областей, які були учасниками наради, подати до столиці свої письмові пропозиції щодо того, як вирішити проблеми пов’язані з банками. Обіцяє, - ґрунтовно їх проаналізувати та спільно з фінансистами відпрацювати єдиний спрощений механізм.

Анатолій Близнюк, Міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України:

-Комерційному банку я не можу диктувати жодних вимог, а от з державним ми будемо пропонувати працювати таким чином, щоб всі були задоволені.

Загалом своєю поїздкою Анатолій Близнюк залишився задоволений. Стверджує, не дивлячись на ряд проблем Рівненщина успішно втілює в життя ініціативу Президента. На завершення свого візиту очільник Мінрегіонбуду вручив дванадцятьом молодим сім’ям ключі від квартир у новому трьохповерховому будинку, що у Рівному на бульварі Богдана Хмельницького, 14. Що правда це помешкання збудовано в рамках реалізації Державної програми забезпечення молоді житлом. Омріяну домівку отримала і сім’я Романюків. Маленький Артем хизується

-Оце буде моя кімната. – Ти щасливий? - Да

Не менш щасливі і батьки Артема, оскільки про власну квартиру мріяли вже давно.

Володимир Романюк, власник квартири:

-Будівництво даного будинку розпочалося в листопаді 2010 року. Був закладений фундамент. Чекали на квартиру згідно графіків півтори роки. Ніби будівництво відбулося швидко, але для молодої сім’ї, яка немає житла кожен день тягнеться довго.

Державні Програми забезпечення краян житлом на Рівненщині реалізовуватимуть і надалі, оскільки облдержадміністрація разом з облрадою і Державною спеціалізованою фінустановою "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" підписали відповідний меморандум про співпрацю.

 

Схожі статті