+380673870816 +380673870816

Аптеки Рівненщини перевіряють

Моніторинг зініціював голова облдержадміністрації Василь Берташ, адже жителі краю скаржилися очільникові на дороговизну ліків у кіосках, які розміщені в обласних медзакладах. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної державної адміністрації. 
     За дорученням Василя Берташа створено спеціальну робочу групу. Фахівці перевірили аптеки в обласній клінічній і дитячій лікарнях, ендокринологічному центрі, спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення, онкодиспансері, центральній міській лікарні та обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука. Перші результати вказали, що подекуди, лікарські засоби націнюють необґрунтовано, а їх асортимент недостатній. Перевірки робочої групи тривають.
     Крім того, фахівці Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в області з початку року перевірили майже півтори сотні аптек і лікувально-профілактичних закладів Рівненщини. Зафіксували 60 порушень дотримання умов зберігання ліків. Виявили 5 суб’єктів, які реалізовували незареєстровані в Україні препарати, 13 – продавали ліки, термін придатності яких скінчився, ще 10 – працювали без відповідної ліцензії. Порушники вже сплатили до держбюджету штрафів майже на 17 тисяч гривень. Більше того, четверо підприємців можуть позбутися ліцензій за недотримання вимог чинного законодавства.

Схожі статті