+380673870816 +380673870816

Антимонопольний комітет детально вивчить ринок будівництва житла

Голова Антимонопольного комітету України Василь Цушко доручив керівникам територіальних відділень відомства провести робочі зустрічі з головами обласних державних адміністрацій та головами міських адміністрацій щодо створення на місцях дієвих робочих груп з метою наведення правопорядку на ринках будівництва житла, зокрема вирішення проблем кожної новобудови. Про це повідомила прес-служба Антимонопольного комітету.
    Разом з цим, Комітет має намір детально дослідити питання взаємодії між забудовниками, інвесторами, органами влади та природними монополістами; стан конкуренції на ринках будівництва житла та будівельних матеріалів; обґрунтованість вартості технічних умов та плати за приєднання новобудов до мереж; правомірність вимог, що встановлюють природні монополісти.
    Крім того, велику увагу у цьому напрямку роботи Комітет приділить виявленню та припиненню випадків недобросовісної конкуренції на ринку, зокрема, поширення оманливої реклами. Як показав здійснений Комітетом аналіз ринку будівництва житла, нагального вирішення потребують наступні питання.
    По-перше, органи місцевого самоврядування мають привести у відповідність до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Адже, як вказує наявна в Комітеті інформація, не всі органи місцевого самоврядування виконали відповідні зобов’язання. Для житлових будинків цей розмір не може перевищувати 4 %.
    По-друге, необхідно врегулювати питання підключення закінчених житлових об’єктів до мереж водо-, газо- та електропостачання. Нерідко для такого підключення природні монополісти вимагають від інвесторів здійснення за власні кошти будівництва нових або реконструкції існуючих мереж з подальшою безоплатною передачею на їх баланс.
    По-третє, виділення земельних ділянок під забудову повинне здійснюватися на конкурентних засадах. Органи місцевого самоврядування часто приймають рішення про виділення земельних ділянок, надаючи переваги тим чи іншим забудовникам, замовникам будівництва. 
    Ці стримуючі фактори розвитку конкуренції були обговорені в колі представників органів державної влади, забудовників, інвесторів, професійних об’єднань та природних монополістів, які взяли участь у заході.

Схожі статті