+380673870816 +380673870816

Держлікслужба: 90% ліків на українському фармринку - це генерики і традиційні препарати

В Україні сьогодні допущено до обігу на фармринку понад 13 тисяч лікарських засобів, при цьому більше 90% з них – це генерики (копії) і традиційні препарати. Про це повідомила прес-служба Державної служби лікарських засобів.

Причому за відсутності фармако-економічної оцінки при реєстрації сьогодні ми маємо величезний арсенал ліків, зареєстрованих під різними брендами з одним і тим же хімічним складом.

В Україні зареєстровано понад 130 позицій "диклофенаку", близько 100 позицій "флуконазолу" та "азітроміцину", більше ніж по 70 позицій мають "амоксицилін", "ципрофлоксацин", "амлодипін". При цьому дублюються ті препарати, які об'єктивно користуються підвищеним попитом з боку системи охорони здоров'я і пацієнта. При такому розмаїтті і лікарю, і пацієнту вкрай складно вибрати необхідний препарат.

З 2010 року всі вітчизняні виробники перейшли на єдині з країнами Європейського Союзу стандарти виробництва, а якість вітчизняних ліків не поступається якості аналогічних препаратів на ринках європейських країн. Але в той же час під впливом реклами та інших інструментів, які застосовують іноземні компанії, український пацієнт змушений витрачати величезні кошти на дорогі закордонні препарати.

За даними Державного реєстру, в Україні нараховується близько 8,5 тисячі імпортних ліків. З них 3,5 тисячі торгових найменувань виробляється на території країн з недостатнім контролем за умовами виробництва, при цьому 2,5 тисячі з них останні два роки взагалі не ввозилися на територію України.

Схожі статті