"Молодь проти корупції" викрила схему неповернення кредитів

Українці напозичали у банкірів майже 200 мільйонів гривень і тепер шукають шпаринки у законодавстві аби не платити. 

Одну із ймовірних схем викрила "Молодь проти корупції". За словами представника цієї громадської організації Соломії Зінченко, зокрема, у Рівному рішенням міського суду від 11 червня 2010 року визнано недійсним кредитний договір на значну суму.

Обставини неординарні – боржникові допомогла жінка, з якою він жив. Вона нібито у суді довела, що про кредит, мовляв, нічого не знала. Активістів здивувало те, що цього рішення, яке і допомогло суддям визнати договір позики недійсним, чомусь не має у єдиному державному реєстрі.

"Проте про його зміст ми дізналися із ухвали апеляційного суду, – розповіла юрист, член Львівського обласного осередку ГО "Молодь проти корупції" Соломія Зінченко, – який спершу скасував рішення суду першої інстанції, а згодом переглядаючи його залишив без змін. Що є дуже дивним, бо за однією і тією ж справою прийнято два різних рішення". 

Суддя Володимир Доля, який і легалізував шлюбні стосунки, пояснити чому рішень немає в офіційному реєстрі не зміг. Припускає: справи туди не потрапили, бо документи почали вносити лише з 11 листопада 2011 року.

"Якби це рішення було 2010-го року, то тоді так, якщо 2012 року – тоді проблем нема ніяких. 2010 рік не виключено, що у нас ці справи знаходяться у архіві. В архіви у нас здається щороку десятки тисяч справ", – розповідає суддя. 

На підставі цього рішення інша судова інстанція постановила: боржник повертає банку позику, фінустанова натомість – компенсує проблемному клієнту сплачені відсотки. Тобто, клієнт виборов безвідсотковий кредит.

"Поручителем за договором кредитним, який власне був предметом цієї справи, є товариство "Ванлайн", керівником якого довгий час був член Партії регіонів, депутат Рівненської облради Качановський Сергій Миколайович. І завдяки цьому рішенню товариство Ванлайн і змогло вчасно ліквідуватися", – стверджує юрист, член Львівського обласного осередку ГО "Молодь проти корупції" Соломія Зінченко. 

"Підтверджую, що перед банком у мене є моя особиста заборгованість, – сказав депутат Рівненської облради Сергій Качановський, – і я роблю усе, щоб цю заборгованість, думаю, у цьому році мені, може, не вдасться, але за наступний рік її погасити". 

Гроші банку боржник повернути обіцяє, і, як зазначено у судовому рішенні, це цифра із шістьма нулями. Натомість коментувати рішення судів, як і схему, яка дає змогу не платити відсотки, відмовився.

Джерело: телеканал ZIK

 

 

Переглядів: 1500
Коментарі
12:04 17.09.2012
свєта
У мене теж борг - банки взагалі не йдуть ні на які уступки. Правильно чолвоік робить.Маладєц!
12:03 17.09.2012
читач
Якби проста людина не вернула. О!!! Капець було б!
Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту