+380673870816 +380673870816

Чи готова Рівненщина до початку шкільного сезону?

Відповідь на це питання можна було почути на обласній серпневій конференції педагогічних працівників. Нині на Рівненщині функціонує 690 загальноосвітніх навчальних закладів, 16 з них досі перебуває у незадовільному технічному стані. 

У Богданівській школі Корецького району до початку навчального року готові майже на 100 %, - розповів її директор. Бідкається лише через брак книжок для першокласників, адже цьогоріч вони працюватимуть за оновленою програмою. Найбільше ж у навчальному закладі чекають на закінчення ремонту.

Наталія Кирильчук, директор Богданівської ЗОШ І-ІІ ступенів Корецького району:

- В нас на даному етапі вже побудована їдальня і на завершальному етапі будівництво у майстерні та бібліотеці.

З ремонтом пощастило не всім школам. На Рівненщині в аварійному стані нині перебуває три навчальних заклади, два з яких знаходяться в селі Корчин Костопільського району. Реконструювати їх обіцяють вже в цьому році. А от у 407 школах досі немає внутрішніх побутових умов – туалетів, з них 250 потребують перебудови.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Наше основне завдання – ліквідувати аварійні школи. І за два роки ми побудували 9 шкіл. Кожна нова школа – це 15, 20, 25 мільйонів. Побудували школи зі спортивними залами, сучасними класами, майстернями, їдальнями. І коли дітки заходять у нову школу, то в них горять очі. Коли є всі умови, то діткам хочеться йти до школи. 

Що ж стосується матеріально-технічної бази, то упродовж 2011 року за рахунок обласних субвенцій та місцевих бюджетів новим обладнанням поповнились 9 кабінетів фізики, 7 – хімії, 8 – біології, 5 – інформатики та інші. У класах з’явилася також тисяча новеньких парт. Однак це лише незначна частина від потреби, - запевнили освітяни. У більшості навчальних закладів обладнання не оновлювалося більше ніж кілька десятків років. Що ж стосується речей духовних, зокрема мовних, в обласній раді запевнили, що прийняття скандального закону Ківалова-Колісніченка на освітній процес рівненських дітей навряд чи якось вплине.

Юрій Кічатий, голова Рівненської обласної ради:

- Депутатський корпус області чітко відреагував на всі ці питання щодо впровадження закону про мову і ніякої іншої державної мови в нашій області напевно, не було і ніколи не буде.

Мережа дошкільних навчальних закладів на сьогоднішній день, на жаль, не в повній мірі забезпечує дошкільною освітою усіх бажаючих. Понад вісім тисяч сімей чекає в черзі на влаштування дитини в садочок. Найгострішою ця проблема є у Дубно. Що ж до школярів, то серед них навпаки спостерігається зменшення чисельності. Станом на перше вересня 2011 року на Рівненщині було закрито 7 шкіл та призупинено діяльність чотирьох навчальних закладів.

Схожі статті