+380673870816 +380673870816

У Рівному не продаватимуть алкогольні напої після 22 години

Незабаром алкогольні напої після 22 години у Рівному не продаватимуться.

Про міську програму профілактики вірусного гепатиту А, відпочинок і оздоровлення дітей, єдині можливі у Рівному варіанти отримати житло від міської влади та чи і надалі у магазинах після 22 години продаватимуть алкогольні напої говорили члени Рівненського міськвиконкому на черговому засіданні.

Епідемії вірусного гепатиту А у Рівному наразі немає. Однак, через те, що ця хвороба передається від людини до людини, через воду та харчові продукти, предмети побуту та брудні руки і недотримання правил особистої гігієни у нашому місті працює програма профілактики на 2012-20-15 роки.

Михайло Стичишин, начальник управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому:

- Найбільш небезпечні є ті підприємства, які виробляють продукти харчування та водопостачання. Наразі в нас є зараз дуже гарні засоби профілактики. Це вакцина, вона коштує 300 гривень. Але двохкратна вакцинація дає повний імунітет на 80 відсотків, а її дія може тривати впродовж шести-десяти років.

Перш за все щеплюватимуть людей, які є у групі ризику, наголосив Михайло Стичишин. Наразі таких у нашому місті 290. Відтак, для закупівлі вакцин на рік необхідно, щонайменше 174 тисячі гривень. Ці кошти залучаються і із державного, і з обласного, і з місцевого бюджету. Начальник ж управляння у справах сім’ї, молоді та спорту Сергій Шевчук під час виконкому теж говорив про кошти. Він просив більше грошей на виконання міської програми відпочинку та оздоровлення дітей. І хоча у цьому році фінансування було збільшено на 60 тисяч гривень, через передачу місту оздоровчо-санаторного табору Відродження, втім вони призначені не для придбання путівок.

Сергій Шевчук, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому:

- Ми хотіли б порушити клопотання перед міським головою щодо перерозподілу бюджету за 6 місяців, збільшити фінансування на 100 тисяч гривень, це на наше управління і на управління освіти аби вийти на той показник, що був минулоріч. Тобто процентне відношення охоплення оздоровлення дітей за 2011 рік.

У Рівному, як і в інших містах квартир більше не буде,- запевнив міський голова Володимир Хомко. Цьогоріч громадяни, які стояли на черзі отримували житло лише у випадку, коли попередній власник не приватизованої квартири помирав. Іншого ж шляху на отримання житла у міста немає і не буде, адже певну кількість квартир від забудовників Рівне вже не отримує.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

-Тепер ми можемо мати квартири лише через Фонд молодіжного будівництва, або доступного житла. Друге, це кооперативне житло і ми маємо зараз дві ділянки. Якщо навіть молоді представники засобів масової інформації мають таке бажання, ми можемо сформувати такий кооператив, де житло може бути дешевше. І передати цю земельну ділянку під будівництво для вчителів чи якихось інших вразливих верств населення з малими доходами. І третє, якщо будуть цільові кошти з держави, там наприклад для афганців, для якоїсь цільової категорії. Такого, як раніше, щоб віддавати квартири такого вже не буде.

На цьому засіданні члени міськвиконкому також розглядали звернення власників закладів торгівлі та громадського харчування щодо збільшення робочого дня. Втім, більшості із них було відмовлено, адже ці об’єкти знаходяться на перших поверхах або у підвальних приміщеннях житлових багатоквартирних будинків. Добро на роботу з 6 ранку до 12 ночі отримав Макдональдс, а його експрес вікно працюватиме цілодобово. Втім, поки що лише три місяці.

Проголосували члени міськвиконкому за заборону реалізації алкогольних напоїв з 22 по восьму годину у супермаркеті Сільпо, що в районі автовокзалу. А щоб було справедливо продаж алкогольних напоїв у всіх цілодобових закладах торгівлі, яких у нашому місті 13, та – закладах громадського харчування, їх -11 планують також планують заборонити після 22 години. Це стосуються і магазинів, які працюють до 23 і 24 годин, а також автозаправних станцій. Коли ж ця заборона буде запроваджена нині ще невідомо, адже регуляторний акт перед цим повинен пройти усі погодження та громадські слухання

Схожі статті