104 виборчих бюлетеня на Рівненщині не підлягають врахуванню

104 виборчих бюлетеня на Рівненщині не підлягають врахуванню

На виборчій дільниці №560641 (с. Пляшева Радивилівського району) 104 виборчих бюлетення з виборів до Демидівської селищної об’єднаної територіальної громади не підлягають врахуванню.

Так, на ранковому засіданні ДВК у виборчі скриньки, що використовуються для голосування за місцем перебування комісія опустила по одному контрольному листі.

Під час вечірнього засідання виборча комісія виявила по одному контрольному листу, тоді як закон передбачає наявність також другого, який вкидається при виході членів комісії  для забезпечення на голосування за місцем перебування (відповідно до ч. 11 cтатті 78 Закону).

На зауваження спостерігача Громадянської мережі ОПОРА, ДВК склала Акт про відсутність контрольного листа, у якому йдеться: “Після відкриття переносних виборчих скриньок №1 та №2  не було виявлено контрольного листа, у якому зазначається номер виборчої скриньки, час виходу членів виборчої комісії для проведення голосування виборців за місцем перебування, кількість отриманих бюлетенів окремо по кожному виду виборів, прізвище членів ДВК, яким надані виборчі бюлетені”.

Згідно Акту, із скриньки вилучено 52 виборчих бюлетені з виборів Демидівського селищного голови, 32 виборчих бюлетені з виборів депутатів селищної ради у виборчому окрузі №24 та 20 виборчих бюлетенів з виборів у депутати в виборчому окрузі №25.

Загалом, за місцем перебування із 56 виборців проголосували 52 (за голову + за депутатів). Загалом, на ДВК здійснили волевиявення 344 виборці. Тобто, 15% усіх голосів - не підлягають врахуванню.

Згідно з частиною 18 статті 79 Закону України “Про місцеві вибори” у разі відсутності у виборчій скриньці контрольного листа (двох контрольних листів - для переносних виборчих скриньок) дільнична виборча комісія складає акт про відсутність у скриньці контрольного листа, в якому зазначає кількість виборчих бюлетенів, що знаходяться у цій скриньці. Такі виборчі бюлетені не враховуються при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців.

Як зазначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба визнання навіть великої кількості бюлетенів такими, що не підлягають врахуванню не тягне за собою визнання виборів на виборчій дільниці недійсними. Недійсність тягне лише виявлення фактів незаконного голосування (вкидання; голосування особами, які не мають права голосу або не включені до списку виборців на виборчій дільниці; голосування виборцем більше одного разу); знищення або пошкодження виборчої скриньки; виявлення у виборчих скриньках виборчих бюлетенів у кількості, що перевищує більш як на 5% відсотків кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчій дільниці. Проте прикро, що голосі виборців не змогли бути враховані через недотримання комісією елементарних процедурних норм закону про вибори. Юристка підкреслює, що цей та подібні випадки засвідчують на скільки актуальним є на сьогодні реформування законодавства та підвищення професійності складу виборчих комісій.

Про це повідомляє Громадська мережа "ОПОРА". 

Переглядів: 966
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту