Сонце вибухнуло новим потужним спалахом: у Рівному можливі магнітні бурі

Сонце вибухнуло новим потужним спалахом: у Рівному можливі магнітні бурі

За останній час це вже четвертий потужний вибух, зафіксований на Сонці.

Потужний спалах найвищого класу активності зафіксовано близько 19:00 10 вересня за Києвом на Сонці. Про це передає РІА "Новости", посилаючись на дані вчених.

Як заявили вчені, спалах відноситься до класу Х, йому присвоєно бал Х8.2. Що стосується індексу спалахової активності, він досягає 9,8 бала з 10 можливих. Як повідомляв УНІАН, 6 вересня на Сонці стався найпотужніший за останні 12 років спалах, який виник унаслідок злиття двох найбільших груп сонячних плям. 7 вересня стався другий потужний спалах, якому присвоїли найвищий клас активності — Х. 8 вересня - третій потужний спалах, який також віднесли до класу X.

фото nasa.gov

фото nasa.gov

Новий потужний спалах на Сонці, що стався у неділю, 10 вересня, може зачепити магнітосферу Землі і викликати магнітну бурю 12-13 вересня. Про це повідомляє казахстанський Інститут іоносфери.

— Під час спалаху спостерігався потужний викид корональної маси, спрямований, в основному, на захід, однак він може зачепити магнітосферу Землі і викликати магнітну бурю 12-13 вересня, — йдеться в повідомленні Інституту іоносфери.

Зараз фахівці спостерігають підвищення рівня радіаційної обстановки в навколоземному космічному просторі, "який буде тривати в найближчі дні".


Переглядів: 494
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту