+380673870816 +380673870816

Як організувати якісний та корисний відпочинок своїй дитині? (ВІДЕО)

Провести час із користю. До нового навчального року готуються не тільки школи, а й інші дитячі установи. Відтак, «Станція юних натуралістів» також чекає на  зустріч із своїми вихованцями.  Адже впродовж року для дітей підготкували насичену програму. 

Ось ці дівчатка ще зовсім юні, проте вони точно знають, як правильно доглядати за рослинами, аби був хороший урожай. Ось на цій навчально-дослідній ділянці вихованці «Станції юних натуралістів» проводять чимало часу. 

Сільськогосподарське дослідництво є одним із основних напрямків наших гуртків. На цій площі в 4,5 га розташовані відділи польових культур, овочевих культур, плодово-ягідних та селекційний центр, а також лікарські рослини та колекційний центр. Ми доглядаємо за рослинами.

А це Аліна та Софія. Вони наполегливо працюють над виготовленням снопа, адже попереду у дівчат обласний етап всеукраїнського конкурсу учнівських виробничих бригад та трудових загонів. 

— Ми зібрали польові культури овес, ячмінь та пшеницю. Тепер робимо сніп на цей конкурс. Любимо вирощувати рослини доглядати за ними.

Крім рослинного світу вихованці «Станції юних натуралістів» мають можливість ознайомитися із багатством фауни. На базі закладу для дітей створили «Живий куточок». 

Тварин тут чимало. Є різні класи. Є клас комах, плазунів, клас гризунів. 

А це метеорологічний майданчик. Тут діти проводять спостереження за погодою та природніми явищами, а також вчаться працювати із приладами.  

Ольга Сергеєва,  вихованка «Станції юних натуралістів»:

Це нефоскоп. За допомогою нього ми визначаємо хмарність. Для цього треба стати в середину приладу і за 10-ти бальною шкалою оцінити. Нині маємо нульову хмарність.

Не забувають розвивати у позашкільному закладі і творчі здібності вихованців. Саме тут функціонує особливий театр. 

— На гуртку екологічний театр ми навчаємося пропагувати збереження довкілля засобами театрального мистецтва. Беремо участь в театралізованих дійствах природоохоронного змісту. Ми є учасниками різноманітних акцій, навчаємося розуміти природу. 

Крім занять на базі станції юні натуралісти мають змогу часто подорожувати. Щороку кращі юнати разом із науковцями відправляються в екологічну експедицію, де вивчають флору та фауну Рівненщини. 

Сніжана Дужук, керівник гуртків КЗ «Станція юних натуралістів»:

Традиційно наш наметовий табір розташовувався на території Білоозерського лісництва на території Рівненського природнього заповідника. Цього року ми вперше досліджували річку Случ, то наш табір знаходився на території Надслучансьої Швейцарії. 

Зокрема, на базі закладу діти мають можливість із користю проводити свій позашкільний час, а головне навчитися цінувати навколишнє середовище. Нині на станції юних натуралістів намагаються якомога більше розвиватися та вдосконалювати навчальну базу. 

Тетяна Остафійчук, директор КЗ «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради:

У цьому 2017 році минає 65 років від створення станції. На сьогодні це потужний позашкільний заклад у якому навчається майже тисяча учнів. У ньому працюють еколого-натуралістичні та ужиткового мистецтва гуртки. Станція юних натуралістів є активним учасником найрізноманітніших всеукраїнських конкурсів, проводить у себе обласні конкурси, акції, фестивалі,експедиції. 

Долучитися до дружньої команди станції мають можливість всі любителі флори та фауни. Двері для активних дітей тут завжди відкриті. 

Схожі статті