+380673870816 +380673870816

У Рівному думають, як забезпечити дошкільнят місцями в садочках (ВІДЕО)

Чи можливо всіх дошкільнят у Рівному забезпечити місцями у садочках та як батьки реагують на «благодійні внески»? Ці та інші питання розглядали сьогодні міські обранці на засіданні тимчасової контрольної комісії з вивчення питання забезпечення місцями дітей у дошкільних навчальних закладах Рівного.

У Рівному проживає понад 22 з половиною тисячі дітей віком до 7 років. І хоча статистика свідчить про зменшення народжуваності, у місті всеодно дефіцит із місцями у дошкільних навчальних закладах, констатують депутати.

Любов Романюк, голова комісії:

- У нас не вистачає місць для 3 тисяч дітей, умовно. І перевантаження складає 2 700 дітей. Мова йде про те, що якісна освіта може бути, якщо будуть створені умови для відвідування садочків для, близько, 5 тисяч дітей.

Аби бачити картину більш реально, громадські діячі розробили навіть інтерактивну карту. Визначили густину населення у співвідношенні до кількості садочків та їх проектної потужності.

Роман Денисюк, голова партії «Громадський контроль»:

- Якщо взяти в загальному, щоб забрати проблему з нестачею місць, нам треба буде 10-11 років. Це дуже довгий шлях. Для того на комісії будемо розглядати альтернативні шляхи і приватний напрямок. Будемо запрошувати і представників від адміністрації, бо вони є ліцензіати даного напрямку.

Міська влада вже працює над створенням трьох садочків на вулицях Коновальця, Дубенській, Залізничній, колишня 14-а школа. Там, можливо, з’явиться приватний садочок.

Наталія Поліщук, начальник управління комунальною власністю м. Рівне:

- В нас підготовлений відповідний проект рішення про продаж будівлі  колишньої 14-ї школи. Школа переїхала у нове приміщення. А те, що лишилося, ми пропонували продати з аукціону для розміщення приватного навчального закладу. Зараз його розглядають депутати бюджетної комісії,  розглядають, чи буде це приміщення пам’яткою архітектури. Є розпорядження голови ОДА, як нововиявлену пам’ятку будівлі школи.

Але і цих закладів буде недостатньо. Тому, депутати пропонують більш ширше освоювати досвід приватних дошкільних навчальних закладів і навчитися домовлятися із забудовниками, які часто зводять цілі житлові райони, а про інфраструктуру із навчальними закладами не дбають. Ці та інші питання депутати обговорять вже на на наступному засіданні із відповідними експертами різних управлінь. Також, міські обранці вирішили влаштувати рейд по садочках Рівного. В свою чергу, батьки пообіцяли їм розповісти про проблеми кожного. І підняли ще одну болючу тему «благодійних внесків». Частенько саме вони добряче спустошують кишені мам і тат.

Олена Пінчук, координатор ініціативної групи «Рівне - місто дружнє до дитини»:

- 95 % батьків міста сплачують внески в садочки. Це мільйонні суми, якщо підрахувати. Для кожної 4- ї сімї ці суми непосильні. Дивно, що не фінансуються такі витрати на побутову хімію, не фінансується чистка подушок. Чомусь на це не передбачено коштів у бюджеті.

Натомість, депутати пояснили бюджету, на все не вистачить, кажуть, тема важлива, але не зовсім стосується їх комісії, розглянути питання порадили на інших засіданнях, за напрямками освіти.

Схожі статті