+380673870816 +380673870816

На Рівненщині пожежники оголосили війну паліям сухої рослинності (ВІДЕО)

Боротьба з паліями. На Рівненщині пожежники оголосили війну тим, хто займається самовільним спаленням сухої рослинності. Оскільки, разом із приходом погожих теплих днів  збільшилася кількість пожеж на полях, торфовищах та лісах. Лише за березень вогнеборці ліквідували чотири пожежі на відкритих територіях, загальною площею понад 2 гектари.

Смерть, матеріальні втрати, знищення ліній електромереж та газопроводів, забруднення навколишнього середовища. Ось до яких наслідків призводить необережне поводження із вогнем під час спалювання сухої рослинності навесні.

Олег Панюк, заступник начальника ГУ ДСНС України в Рівненській області:

- Домінуючими причинами, що призводять до пожеж з року у рік, є неконтрольоване випалювання сухої трави, лук, пасовищ, ділянок зі степовою, болотяною та іншою природною рослинністю, а  також необережне поводження із вогнем громадян під час відпочинку. Це, у свою чергу, стає причиною розповсюдження полум’я на лісові насадження,торфовища і житлові будинки.

Зокрема, минуло річ, під час весняно-літнього періоду на Рівненщині виникло понад дві сотні пожеж. Найскладніша ситуація на Поліссі. Мешканці північних районів не розуміють важливості дотримання протипожежних заходів, зазначають лісівники.  

Віктор Глущик, начальник відділу охорони та захисту лісу Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства:

- Це і власники автомобільних, залізничних доріг, трубопроводів і так далі. Вони повинні також. Є у правилах пожежної безпеки України, записано чітко, якої ширини вони повинні відмежовувати своє: якщо це залізничний, то цю зону, якщо дорога, то від дороги, якщо це село, то від села і газо- і електро-, оттак далі. Але не робиться.

Недобросовісних паліїв сьогодні не злякаєш і штрафними санкціями, тому що вони вкрай мізерні, зазначає заступник начальника Державної екологічної інспекції в Рівненській області Сергій Пашковський.

Сергій Пашковський, заступник начальника Державної екологічної інспекції в Рівненській області:

- Якщо ми говоримо про спалювання відходів населеного пунктів, то штрафні санкції на сьогодні досить мізерні, це, буквально, 51 гривня. Якщо ми говоримо за спалювання сухої рослинності - там штрафні санкції трішки більші - 170-340 гривень. Ну, знову ж таки, там виникає питання як виявити палія, порушника.

Однак, вже незабаром, додає Сергій Пашковський, контроль за спалюванням сухої рослинності здійснюватимуть саме органи місцевого самоврядування. А тим часом, наближаються теплі погожі дні. Триває підготовка до Великодніх свят, які, зокрема, не обходяться без прибирання та спалювання сухої трави та сміття, що, власне, і супроводжується не лише шкодою навколишньому середовищу, а, в першу чергу, нашому майбутньому - дітям, наголошує начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології Богдан Масовець.

Богдан Масовець, начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології:

- Це є велика шкода природному навколишньому середовищу, а й шкода здоров’ю людей. Здоров’ю тих дітей, що бігають по вулиці і. Дід з бабою запалять те сміття, а листя виділяє дуже багато негативних речовин, і дитина бігає. А потім кажуть, чому дитина хвора астмою, а чого дитина задихається.

Тому спеціалісти сподіваються, що мешканці Рівненщини будуть свідомими. Не палитимуть суху траву та сміття, а, разом з тим, й повідомлятимуть відповідні служби про недобросовісних паліїв. Богдан Масовець переконаний, потрібно розвивати екологічну культуру, адже від цього залежить наше світле, і, в першу чергу, здорове майбутнє.

Схожі статті