+380673870816 +380673870816

Засідання Рівнеради: Олександр Лащук перепросив у Ігоря Мічуди (ВІДЕО)

Крізь непорозуміння і суперечки до спільного рішення. Сьогодні міські обранці затверджували об’єкти фінансування бюджетом розвитку під час чергового  засідання сесії Рівнеради. Кожен переслідував інтереси власного округу, а дехто, взагалі, просив не поспішати із затвердженням, аби не наробити помилок.  

Приймати  чи ні зміни до бюджету розвитку на 2017 рік. Це питання стало ключовим для обговорення депутатів. Фракція «Батьківщина» просить дати більше часу на вивчення розподілу коштів. За їх словами, із проектом рішення ознайомлені далеко не всі. До того ж, ціна питання - 215 мільйонів гривень.

Галина Кульчинська, депутат Рівнеради:

Запит тільки одного управління освіти по закладам із проектно-кошторисною документацією -  більше 60 мільйонів. Наші школи і садочки збудовані за радянських часів. Заміни систем потребує дуже велика кількість закладів. Проблем більше, ніж можемо собі уявити. Нам виділили 15 мільйонів. Ми повинні використати їх ефективно. Але до сьогоднішнього ранку фракція «Батьківщина» і інші фракції, я думаю, ми не бачили змін і зверстаного бюджету розвитку.

В результаті, депутати вирішують таки розглядати це питання невідкладно. Голова бюджетної комісії зачитує основні положення, які вдалося розглянути і затвердити на попередніх засіданнях. Пропонують, для  управління праці збільшити кількість видатків в сумі понад 132 тисячі, також збільшення фінансування для інших джерел, а деінде - перерозподілити кошти.

Олег Карпяк, голова бюджетної комісії Рівненської міської ради:

- Збільшити призначення загального фонду на внески в асоціацію міст України на 73 тисячі, збільшити фінансування організації громадських формувань з охорони громадського порядку на 200 тисяч гривень, і збільшити на виконання заходів призначення програми «Безпечне місто Рівне» на 150 тисяч, і збільшити видатки на суму 423 тисячі гривень.

Після звітності, депутати почали озвучувати свої пропозиції щодо змін у фінансуванні. Про долю дитячого садочку на Басовому Куті (в районі старої школи № 14), переживає депутат Микола Бляшин. Просить врахувати фінансову допомогу, за рахунок заощаджень.

Микола Бляшин, депутат Рівнеради:

-Відповідаючи на питання «де взяти кошти?»,  пропоную зменшити призначення на фонтан біля кінотеатру із 1 млн 480 тисяч на 500 тисяч. І зупинка громадського транспорту на Басовому Куті, зменшивши зупинку із 450 тисяч, 450 тисяч на 150. Таким чином утворюється 800 тисяч.

Та депутати ідею не підтримують і починають сперечатися. Бо кожен вболіває за інтереси свого округу. Охолонути і знайти компроміс, просить міський голова.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

Кожен вимагає своє. І якщо я зараз не піду на поступки, то ми бюджет не приймемо. Немає можливості прийняти як треба. Бо створили таку дибільну систему, що кожному треба в одне місце заглянути. От і вся історія.

В результаті суперечок, депутати таки більшістю проголосували за первісний варіант проекту рішення. Ще одне питання, яке пропонують розглянути, підняти посадові оклади педагогам, як це вже роблять у інших містах. У скарбівні потрібно знайти щонайменше 10 мільйонів гривень, аби зняти соціальну напругу. 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Безумовно, будемо шукати, бо вони ж прийдуть до мене. Бюджетна комісія цим займається. Але це не правильно. А то весь час футбол. Але я з Прем’єр-міністором у футбол грати не можу, бо в нього більший м’яч і довша нога.

Не обійшлося, під час сесії, і без публічних вибачень. Громадський активіст Олександр Лащук перепросив у «Ради голів ОСББ»  та, особисто, у Ігоря Мічуди за оприлюднення невірної інформації.

Олександр Лащук, громадський активіст:

Я вважаю, що мої висловлювання і щодо громадської організації «Рада голів ОСББ», насправді ця організація не отримувала кошти з бюджету у 2016 році. Я не мав наміру завдати шкоди цим людям. Я прошу вибачення і надіюся на розуміння.

Зворушливого настрою депутатам подарували і дітки з обмеженими можливостями. Представники «Асоціації батьків-дітей з особливими портебами» просили обранців пожертвувати кошти, взамін на роздачу кольорових шкарпеток. Сподіваються, що їх можновладці одягнуть 21 березня,  у Всесвітній День людей із синдромом Дауна і відчують, як це бути особливими і привертати увагу.

Схожі статті