+380673870816 +380673870816

У Рівному двоє учасників АТО отримають квартири за кошти міського бюджету (ВІДЕО)

Нагадаємо, на останній сесії міськради затвердили відповідну програму, яка забезпечуватиме щороку кількох бійців житлом.  Кандидатів, які стоятимуть першими в черзі, визначають громадські організації, що опікуються справами АТОвців.  Перших претендентів затверджували під час зборів.

Військовослужбовець ОК «Захід» Петро Заболотній каже, за час своєї служби в армії 16 разів змінював помешкання, із родиною переїжджав із місця на місце. Жили  в гуртожитках чи  винаймали помешкання. То ж тепер, коли дізнався, що одним з перших отримає своє довгоочікуване житло - дуже зрадів.

Петро Заболотній, учасник АТО:

- Я у збройних силах з 94-го року. Коли в 98-му випустився, то ніякої надії не було. Про житло від держави ніхто не сподівався. Знаєте, я вже звик за свої 20 років в армії, все сприймаю спокійно. Сподівався, а зараз є певне задоволення, але в той же час я розумію, що багато людей, я один із сотні, тисячі з Рівного, України, які потребують.

Дійсно ,таких як Петро Заболотній у черзі майже півтисячі. Списки  претендентів  ще формуються  і потребують уточнення даних.  Але, громадська спільнота,  до якої входять організації, що  опікуються АТОвцями, вже встигла обрати двох кандидатів на житло - це Петро Заболотній та Олександр Андріяшев. Вони у черзі були далеко не першими, але їх потреби у житлі нагальні, кажуть волонтери.

Ніна Скиба, волонтер:

- Обоє вони не забезпечені житлом. На їх утримуванні у Заболотного двоє всиновлених діток, донька - інвалід дитинства. У Олександра - і мати, і брат інваліди 3 групи. Тому, було із їх сторони звернення. Наші організації підтримали, бо дійсно достойні хлопці.

Нагадаємо, на минулій сесії Рівнеради, депутати ухвалили програму, згідно якої раз в рік за міські кошти  кілька учасників АТО будуть отримувати квартири.  Та ця ініціатива проблему із житлом бійців повністю не вирішить, кажуть представники громадських організацій.  Та ж сама ситуація і з земельними ділянками, на які претендують АТОвці.

Сергій Пандрак, представник Спілки учасників бойових дій та учасників АТО:

Багато воїнів кажуть, мені не потрібна земельна ділянка. Я перебуваю на квартирному обліку, мені немає де жити ,складні сімейні обставини, допоможіть вирішити питання по квартирі. Четвертий рік державні програми не працюють. Дежава в цьому питанні буксує, народні депутати - теж, тому якісь проблеми, я не знаю, чому ми збираємося другий раз.

Дійсно,  відважних героїв у нас багато ,а от достойних винагород за їх подвиги держава поки не передбачила. Наприклад, військовослужбовець Генадій Галицький нині проживає у Рівному. Але до початку бойових дій дім його родини був в Донецьку. Чоловік,  не захотів миритися із порядками ДНР і пішов воювати за свою справжню Батьківщину. Тим самим наражуючи на небезпеку всю свою родину. Та держава оцінити подвиги бійця наразі не може. Чоловік винаймає житло у Рівному, має третю групу інвалідності і ледь зводить кінці з кінцями.

Генадій Галицький, учасник АТО, переселенець:

- Я всі гроші, що завоював , які виплатили за бойові дії, я віддав за квартиру, починаю жити в борги. Бо пенсія в мене 2400, за квартиру треба платити до 4 тисяч і я не можу скористуватися ні льготами, нічим.

Волонтери й активісти розуміють, забезпечити усіх АТОвців житлом ураз - неможливо. Тому, під час засідання ухвалили звернення до міського голови і депутатів, розробити хоча б програму пільгового кредитування на житло для учасників бойових дій. Як відреагує місцева влада на пропозицію, дізнаємося вже на наступному засіданні сесії.

Схожі статті