+380673870816 +380673870816

Після резонансних конфліктів у бурштинових краях на Рівненщині та Житомирщині справою зацікавилися військові (ВІДЕО)

На Рокитнівщину вирушили представники цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, аби більше дізнатися про криміногенну ситуацію на Поліссі.

Не законодавство, а сильні морози поки заблокували роботу старателів на Поліссі. І хоч нелегальний видобуток поки припиненено через несезон, конфлікти всеодно відбуваються. Днями у Старому селі, що на Рокитнівщині, молодики не знайшли між собою порозуміння і зчинили стрілянину. Поліція у коментарях пояснює - це не через бурштин.

Олександр Панасюк, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області:

- Версія на сьогодні одна - це конфлікт, який виник на грунті особистих відносин. Протягом деякого часу. Близько 5 -ї ранку група громадян прибула в Старе Село до одного з господарств, де стався конфлікт, під час якого демонстрували предмет, ззовні схожий на вибуховий пристрій. В подальшому цей конфлікт переріс у стрілянину по даних громадянах.

Проте, що конфлікт відбувся через побутові суперечки, підтверджують навіть в райдержадміністрації. Але, керівництво каже, що саме бурштин і великий потік грошей підштовхують людей до криміналу.  Свої інтереси люди тут можуть відстоювати із агресією та зброєю в руках.

Микола Кушнір, голова Рокитнівської районної державної адміністрації:

- Свої амбіції задовольнили грошами нерегульованими, великими грошами. І ситуація дійсно не проста. Ми її втримуємо. Але вихідних немає. Кожну неділю треба виїжджати говорити, переконувати.

Перевірити, чому так неспокійно у бурштинових краях, навідалися і представники цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України.  На Поліссі планують пробути дві доби і більше дізнатися про потреби людей та причини конфліктів з кровопролиттям.

Андрій Рисюк, старший офіцер відділу військово-цивільного співробітництва ОК «Захід»:

- Цивільне населення мають такі надходження коштів і не зовсім дотримуються закону. І тут питання стоїть не стільки бурштину, як у вихованні людей, які схильні до порушення законів. Я думаю, що із збільшенням чисельності Нацполіції, вони врегулюють ситуацію. Бо будь-яка ситуація контрольована, якщо нею займатися.

Мешканці сусідніх,  більш мирних  сіл, розповідають, за сутичками на Поліссі спостерігають лише по телевізору. Старіші люди вже втомилися від такої бурштинової слави і мріють, радше, про врожай ягід, аніж легалізацію видобутку сонячної смоли.

Володимир Бурлак та Ніна Хоменюк, жителі смт. Томашгород:

- Щоб нам чорниці вродили, то нічого не треба. Цех побудувати, щоб у нас були місця робочі.

- В нас село велике, молоді багато. Хочуть робити хлопці, але немає де.

На Поліссі розповідають, зимовий час - це період , коли копальні здебільшого пустують, бо земля через низькі температури вщент промерзла. Таке затишшя можна використати, як шанс врегулювати ситуацію на Півночі. Від можновладців у Парламенті чекають закону. Кажуть, раді будуть навіть недосконалому, аби лиш людям на місцях дали офіційну роботу.

Схожі статті