+380673870816 +380673870816

Мешканці гуртожитку вимагають приватизацію, а учасники АТО - землю на Пагорбі Слави (ВІДЕО)

Мешканці гуртожитку вимагають приватизацію, а учасники АТО - землю на Пагорбі Слави. Ці та інші не менш важливі для міста питання депутати розглянули під час чергового засідання сесії Рівненської міської ради.

Сесія Рівнеради могла б зірватися. Через учасників АТО. Нещодавній скандал навколо будівництва на Пагорбі Слави пансіонату для тимчасового проживання та реабілітації демобілізованих у Рівному набирає нових обертів. Учасники АТО навіть застосували силу. Зокрема, мова йде про те, що вони намагалися блокувати роботу сесії Рівнеради, не пускаючи ні депутатів, ні міського голову у зал засідань.

- Неодноразові звернення, які подавалися ігнорують і не розглядаються, тому вимагаємо розглянути їх в найкоротші терміни, прийняти рішення, створити компетентну комісію земельну і від імітації перейти до діла.

Міському голові, зрештою, таки вдалося домовитися із пікетувальниками. Зокрема, на їхню вимогу новостворену депутатську комісію має очолити депутат Людмила Туровська, а не Олександр Нестерук, як було попередньо домовлено. За три тижні комісія зобов’язана подати пропозиції, що далі робити із будівництвом на Пагорбі Слави.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Вони запропонували пані Туровську. Думаю, що більш компетентної людини немає, тому від кожної фракції введіть туди по людині. І ви дайте три людини своїх для цієї комісії, кого ви рахуєте за потрібне.

З плакатами у руках та протестом на сесію Рівнеради завітали вже постійні гості всіх засідань - мешканці маневрового гуртожитку, по вулиці Небесної Сотні, 6а. Сюди вони ходять як на роботу вже впродовж півроку. Люди вкотре вимагають дозволу приватизувати їхні помешкання. Після цього, кажуть, вони виселяться і будинок можна буде відремонтувати. Жителі переконані, їхній будинок не аварійний - про це свідчить повторне обстеження будівлі, яке отримали люди.

Юлія Кожома, мешканка будинку Небесної сотні, 6а:

- Вітхий стан конструкції - це знос 61-80%. Це, згідно діючого стандарту, правила фізичного зносу житлових будинків. Аварійний – це 81-100%. Наш будинок не дотягує до аварійного. Вітхий - це також той, що передбачає обмежене виконання елементами будинку своїх функцій, вимагає якнайшвидшого вчинення дій щодо усунення вітхості.

Нагадаємо, що міська рада вже робила одне обстеження будинку, яке підтвердило його аварійність. Та мешканці гуртожитку Небесної сотні, 6а найняли інше підприємство для повторного обстеження.

Василь Ковальчук, директор інституту «НДІпроектреконструкція»

- Ми дали висновок, що будівля непридатна для експлуатації, знаходиться у аварійному стані. Як ми розуміємо, це питання було поставлено під сумнів. І була найнята інша організація, яка робила незалежно від нас інше заключення. І ті заключення, по суті, ідентичні, інше формулювання, але суть залишається незмінна.

Міський голова Рівного Володимир Хомко зараз навідріз відмовляється підписувати документ щодо приватизації квартир у будинку. Мовляв, у разі надзвичайної ситуації, він не хоче сісти за грати. Тому взяти удар на себе, а разом з тим протягнути руку допомоги мешканцям будинку, вирішив один із міських депутатів.

Роман Стасюк, депутат Рівненської міської ради:

- Під час відсутності, міський голова може покласти своїм розпорядженням виконувати обов’язки і право підпису. Я погоджуюся на це на термін - один місяць. І закриваємо це питання.

Міський голова Рівного не заперечує.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Якщо хтось хоче взяти на себе таку відповідальність, я можу піти на тиждень у відпустку. Хоче хтось - ідіть і підписуйте. Був ініціатором депутат від Радикальтної партії, немає питань, проголосуємо, призначимо його. Бере на себе відповідальність, підписує, а, може, нічого і не станеться.

Разом з тим, Володимир Хомко не може і обіцяти, що після відселення та проведення ремонту мешканці гуртожитку таки повернуться до власних помешкань.

Володмир Хомко, міський голова Рівного:

- Чому я сказав, що не знаю, що буде з гуртожитком? Не знаю. Бо цей інститут ми замовили проект реконструкції, може його не можна буде відрестарувати. Настільки поганий стан, що він не впевнений, що його можна буде реконструювати.

Таким чином, мешканці будинку Небесної Сотні, 6а пішли перекривати дорогу по вулиці Соборній. Наостанок пообіцяли - наступне засідання сесії Рівнеради вони налаштовані блокувати. Окрім цього питання, поговорили депутати і про львівське сміття. Володимир Хомко наголосив, вжили всіх заходів, аби побутові відходи із сусідньої області не потрапили на територію міста.

Володмир Хомко, міський голова Рівного:

- Звернулися до поліції, підписали угоду і поставили поліцейську охорону. Вона перевіряє не тільки кількість машин, а й дивитися, чи там немає львівських папірчиків: рахунки, чеки… А щоб і їм не було недовіри, то 24 години на добу записуємо все, що там відбувається, і це зберігається місяць. Якщо виникнуть якісь запитання, або хтось запідозрить, тут ми розмотуємо диски і дивимося, яка машина заїжджала.

Схожі статті