+380673870816 +380673870816

У Рівненському музеї організували виставку «Люди Свободи» (ВІДЕО)

Українці День Незалежності звикли відзначати 24 серпня.  У нашій історії є ще одна, не менш важлива  дата. Це 1 грудня 1991 року і проведення у цей день Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

Микола Вельгус, член Народного Руху України в Рівненській області:

- Ми знали стан в Україні. Це ще було,  фактично, порядки комуністичні, авторитарні. Ще влада вся належала на місцях, і Києві, і в Уряді. Це комуністичні партії. Ми думали, що вони використають адміністративний ресурс і зроблять так, що навіть ті, які хотіли б проголосувати за незалежність України, особливо у центральній частині  і на сході України, що вони проголосують проти.

 Іван Дем`янюк на той час був довіреною особою кандидата у президенти Левка Лук`яненка. І брав безпосередню участь у підрахунку голосів. Згадує, їхня дільниця для голосування знаходилася у школі за номером 26. І ті відчуття, коли кожний наступний бюлетень свідчив про бажання рівнян бути справді незалежними, не передати словами.

Іван Дем`янюк , історик:

- Фактично всі бюлетні - одтин, другий, десятий, сотий, тисячний і так далі - всі були за незалежність. Це дало такий поштовх, ентузіазм. І коли порахували відсоток 96% - це було свято. Всі стали кричати: «Слава Україні!». Стали цілуватися, обійматися.

З нагоди 25-річного ювілею волевиявлення бажання до незалежності, у Рівненському краєзнавчому музеї організували інформаційно-просвітницьку виставку, під символічною назвою «Люди Свободи». 26 стендів розповідають про життя та вагомий внесок тих, хто боровся за незалежність нашої держави. Наймолодшому з них було лише 19. Це Назар Войтович, який загинув під час Майдану у недалекому 2014.

Схожі статті