+380673870816 +380673870816

У неділю українці житимуть за новим часом (ВІДЕО)

- Життя за новим часом вже на порозі. Адже у неділю 30 жовтня стрілки годинника в Україні переведуть на годину назад.  Тому сьогодні ми поцікавились у рівнян чи готові вони до таких змін.

- Я встаю завжди рано на роботу, то мені все одно, дітям мабуть вже не все одно, а таким як я, мабуть, вже все одно. 

- Як ви відноситесь до переходу на зимовий час, впливає це на організм чи ні? – Думаю, що ні, бо людина пристосовується до всього.

- Люди привикли жити по одному часовому режимі, а потім перестроюватися і діти, і старі, думаю, на людей це впливає. Звичайно, коли ми переходимо на літній, то це спокійніше, але якщо на зимовий, то складніше Тому що темніє дуже швидко, рано встаєш дуже швидко.

- Я вже людина досить пожила на цьому світі, то на мене не впливає, мабуть скоріш маленьких діток більше турбує. 

І справді, більш чутливими до таких змін є саме діти, зазначають психологи. Тому для того, аби малеча легко адаптувалася до нового розпорядку дня, фахівці радять  робити батькам наступне. 

Ольга Яковлєва, психолог:

- Для того, щоб вони адаптувалися, а як правило цей період займає близько двох тижнів. Тому потрібно їм по 15 хвилин змінювати час, коли вони вкладаються в ліжко можна масажувати їм ніжки на ступні. У нас нервові закінчення і коли мама робить масаж своєю рукою дитині дуже приємно і вона дуже добре це сприймає.

Зокрема переведення годинників відображається не лише на психологічно-емоційному стані людини, але й на фізичному. Оскільки організм не може враз перелаштуватися на інший біоритм, тому деякі люди можуть бути дратівливими, млявими і швидше втомлюватися. Аби легше організм переніс зміни психологи радять заздалегідь перевести стрілку свого годинника. 

Ольга Яковлєва, психолог:

- В суботу бажано перевести годинники на ту годинку, щоб це не було такою подією у неділю вранці. Коли вона переводить годинник у суботу, вона себе налаштовує заздалегідь позитивно і лягає спати з впевненістю , що завтра день буде на годинку довший. І це дуже приємно, можна поспати.

А якщо підсумувати,  то чи впливає перехід на зимовий час на стан людини, залежить тільки від неї самої. 

Схожі статті