+380673870816 +380673870816

На Рівненській АЕС завершується розробка нової автоматизованої інформаційної системи

На Рівненській АЕС відбулось чергове засідання робочої групи з реалізації пілотного проекту Єврокомісії «Автоматизована система інформації про конфігурацію станції» (АСІКС), яка розробляється для енергоблоку №4 РАЕС. Проект включено до Програми ЄК ІСЯБ «Інструмент співробітництва у ядерній безпеці». У розробці проекту беруть участь спеціалісти RWE (Німеччина) та «Проматом» (Україна). Про це повідомила прес-служба РАЕС.

Програма АСІКС призначена для акумулювання та аналізу важливої інформації про роботу обладнання реакторного та турбінного відділень енергоблоку з врахуванням даних, які будуть заноситися під час обходу обладнання. Дані автоматично перевірятимуться на відповідність вимогам «Правил та умов безпечної експлуатації».

[[textbanner]]

На Рівненській АЕС уже запроваджені та успішно діють автоматизовані інформаційні системи: «СПРУТ», КОДО (комплекс обліку дефектів обладнання), система Електронного наряду, електронний документообіг. АСІКС має бути інтегрована з усіма діючими програмними системами. Саме процес вбудовування нової програми у існуючу інформаційну систему РАЕС обговорювався під час нинішньої зустрічі європейських та українських фахівців. Для зручності адаптування нової розробки прийнято рішення  поетапного приймання у дослідну експлуатацію окремих модулів проекту. Після інсталяції та перевірки роботоспроможності попереднього модуля буде прийматися наступний

За словами керівника робочої групи з розробки технічного проекту АСІКС, заступника головного інженера Рівненської АЕС Ігоря Вітковського, завершено підготовку документації для розробки програмного забезпечення, на узгодженні в Компанії знаходяться фінальні редакції Методики і Керівництва нової системи обходів обладнання. "В ході створення АСІКС виникають додаткові питання, які потребують часу для вирішення. Так, з'явилася необхідність поетапного приймання окремих модулів. Також проект, у процесі його розробки, стає більш цікавим і різноплановим: вже очевидно, що він дозволить вирішувати набагато більше завдань, ніж планувалося спочатку. Оскільки метою проекту є підвищення безпеки, на завершальній стадії особлива увага приділяється якісному прийманню кінцевого продукту", - зазначив Ігор Вітковський.

Схожі статті