+380673870816 +380673870816

Про проблеми і здобутки медицини Рівного говорили представники галузі охорони здоров’я (ВІДЕО)

В якому стані  нині медицина Рівного?  На скільки якісно надають послуги мешканцям обласного центру? І чи усім необхідним забезпечені лікарні та поліклініки? Про це і не лише говорило з журналістами керівництво медзакладів Рівного та міського управління охорони здоров’я.  

Про проблеми і здобутки медицини Рівного спілкувалися сьогодні із журналістами представники  галузі охорони здоров’я.  Так, нині в місті розгорнуто 1255 стаціонарних ліжок і реформа оптимізації поки їх не торкнеться, - кажуть представники управління охорони здоров’я.

Вікторія Покоєвчук, начальник управління охорони здоров'я м. Рівне:

- Ви розумієте, що кожне скорочене ліжко – це скорочені люди. На сьогоднішній день наказу по управлінню немає по скороченню ліжок. Ми чекаємо півроку, після того повернемося до цього питання, але будь-яке наше рішення не буде погіршувати якість надання меддопомоги. 

Фінансування, нове обладнання та розуміння з боку пацієнтів - це те, чого нині найбільше не вистачає нашій медицині, - кажуть представники медзакладів. Кожен мав можливість прозвітуватися про свою роботу та про першочергові потреби. Так, центральна міська лікарня в тиждень приймає 800- 900 хворих. Навантаження колосальне, каже головний лікар, попри те, що лікарня потребує не лише підтримки з міського бюджету, але  й обласного.

Євген Кучерук, головний лікар центральної  міської лікарні Рівного:

- Величезна проблема - це фінансування обласних відділень, не зрозумієш місто виділяє гроші, а область вважає , що це не потрібно, хоча б відділень, які практично є на базі лікарні надають допомогу всім. Але хотів би сказати, що травмпункт , серцеві судини, інсульти ми лікуємо безкоштовно, а це досить великі гроші , вдень на це фінансування треба мінімум 300- 400 гривень, а виділено по лікарні 11 гривень на одного хворого в день.

Добудови своїх корпусів потребує  і поліклініка №2, що на Драгоманова.

Олег Шрам, головний лікар поліклініки № 2 РМЛ:

- Ми маємо проблеми із бомбами. Ця територія не наша, вона на балансі управління капітального будівництва  і до будівництва охорона здоров’я не має ніякого відношення, ми лише просимо кошти, щоб добудували. Йдуть позитивні зрушення щодо вирішення питання добудови недобудованих приміщень.

Що ж до фінансування, то з минулого року вдалося збільшити видатки на потреби галузі охорони здоров’я, - розповідають в управлінні. Увагу приділили діагностиці та найпоширенішим зараз серцево-судинним хворобам.

Вікторія Покоєвчук, начальник управління охорони здоров'я м. Рівне:

- Вперше в 2015 році фінансувалася програма у великому об’ємі. Було закуплене обладнання для міської лікарні, палати інтенсивної терапії,  моніторуюче обладнання. 200 тисяч було спрямовано на витратні матеріали для коронарографії . Цього року на програму міську по профілактиці серцево-судинних захворювань  заплановано 900 тисяч  і це дає можливість всім, хто поступає в палату інтенсивної терапії,  отримати допомогу безкоштовно в перший день.

Рівнянам також варто знати, що деякі лабораторні дослідження в медзакладах проводяться за бюджетні кошти міста. Анонсують про це спеціальні об’яви  при вході. В управлінні також хочуть запровадити ноу-хау – це електронну реєстрацію пацієнтів, щоб зменшити черги та незручності.  Електронну базу  населення хочуть створити і в пологову будинку, аби систематизувати всі дані.

Сергій  Сулімовський, головний лікар пологового будинку РМР:

- Нам залишилося трошки, щоб купити кілька комп’ютерів і зробити базу жіночого населення, вагітних. У нас це буде простіше – жінка поступить і в кожного лікаря все буде на комп’ютері.

Попросили журналістів медпрацівники і більше піднімати імідж медицини. Мовляв, критики в їх бік і так достатньо, а от щирої подяки за те, що кожного дня рятують чиєсь життя дочекатися важко. Навіть у своє професійне свято. 

Схожі статті