+380673870816 +380673870816

Чи безпечно відпочивати на Басівкутському пляжі? (ВІДЕО)

Вікторія Бондар, журналістка:

- У спекотну пору на Басівкутському озері щодня збираються сотні рівнян. Зараз пляж трохи пустинний, тому що на вулиці менше двадцяти градусів тепла. Однак, наша знімальна група вирішила вже перевірити, чи готовий пляж до масового відвідування. Отож, вирушаємо на ревізію. 

Вже з першого червня у Рівному стартував купальний сезон. Так, до 15 травня працівники тресту зеленого господарства та інших комунальних служб мали привести до належного стану всю територію єдиного міського пляжу – Басів Кут. Зокрема, вони повинні розрихлити й проборонувати пісок, очистити від сміття і водоростей берегову смугу, огородити територію для відпочинку й перекрити там проїзд автотранспорту, встановити вбиральні, сміттєві контейнери, відремонтували лавочки, душові й роздягальні, увімкнули фонтанчики з питною водою. Цікаво, наскільки вчасно відповідні служби впорались із своїм завданням? В першу чергу перевіряємо роздягальні.  

Вікторія Бондар, журналістка:

- Ось таких кабінок для переодягання на цілий пляж тут лише дві. Мені здається, що оді, коли тут великий наплив відпочивальників, то це трішки замало. Але подивимося, що там всередині. Так, як тут бачимо, деякі люди вже постаралися, все обписано, але, думаю, що особливо це не впливає на настрій відпочиваючих. Ще бачимо один малесенький крючок. Він такий саморобний, напевно, хтось сам зробив, щоб йому було зручно. Іншим прийдеться просто закидати одяг на кабінку. Ну і традиційно, як ми бачимо, сміття. Ось у таких умовах переодягаються наші рівняни. 

Спеціалісти попереджають, якою б чистою не була вода у водоймі після купання потрібно обов’язково помитися.

Вікторія Бондар, журналістка:

- На будь-якому пляжі має бути і душ, щоб відпочиваючі мали можливість і після купання, і після засмагання змити з себе все. Отож, як бачимо, тут він є, тільки треба перевірити чи працює. Працює. І водичка, до речі, не дуже холодна. 

Таких душів на Басовому Куті ми нарахували аж два. Відпочиваючі цьому дуже радіють.

Володимир, рівнянин:

- Тут найкраще, на Басовому Куті пісочок висипали, душ є, все зробили непогано. Може бути. 

Володимир, рівнянин:

- Після водички можна йти у душ. Чистенько. Немає недопалків під ногами. 

Не менш тішить і наявність фонтанчиків із водою. Як відомо, постачається вона із центральної мережі. А контроль за якістю веде «Рівнеоблводоканал».

Вікторія Бондар, журналістка:

- Обов’язковими ж є також фонтанчики із питною водою. Яка вона тут – ми зараз перевіримо. Запаху немає ніякого. На смак – також непогана. Так, що рекомендуємо. Провівши рейд на пляжі на Басовому Куті ми побачили, що кабінка для переодягання є, душ також працює, однак ми не побачили вбиралень. Гайда шукати. 

Вікторія Бондар, журналістка:

- Ось ця дерев’яна конструкція виявилася вбиральнею. Ми обійшли весь пляж, і тільки тут його знайшли. І при тому нам треба було перепитати ще чимало людей, які нам підказали де він все-таки знаходиться. Як бачимо, замки не працюють, там жахливий сморід і немає навіть куди повісити паперу. Добре, що хоч ось цю дірочку закрили і ніхто не зможе підглянути.  

Однак, як з’ясувалося, цей туалет не відноситься до Басівкутського пляжу, а належить підприємцю, який неподалік поставив торгову палатку. Власне, цю вбиральню вони встановили для власних потреб. Однак, як розповідає працівник закладу, оскільки поблизу немає біотуалетів, сюди ходять всі. Не на камеру чоловік каже, що проблема із біотуалетами стоїть вже кілька років, а вирішення так і не можуть знайти.

Едуард:

- До нас приходять мами із візочками. Їм теж треба десь у туалет сходити. А там реально руки опускаються. Звичайно, хотілося б, щоб там були біотуалети. Аби хтось доглядав це зелене господарство. Ви мене розумієте. 

Ми поцікавилися у відпочиваючих, чи знають вони де знаходяться біотуалети. Більшість знизують плечима. Інші ж зазначають, десь там геть далеко має бути. 

Вікторія Бондар, журналістка:

- Відповідно до стандартів біотуалети мають знаходитися не більше ніж 200 метрів від пляжу. Але ці біотуалети спочатку потрібно знайти. Отож будемо і шукати, і рахувати.  Раз, два, три, чотири, п’ять. І нарешті знайшли цих два біотуалети. Якщо рахувати, що ми йшли від середини пляжу, то вони знаходяться надзвичайно далеко. Але подивимося у якому вони стані. Відкриваємо, і що ми бачимо? Тут брудно,  пильно, ніхто його не чистить і не миє. Повірте мені, дуже неприємний запах. Всередині він ще і обдертий, і поламаний. Перевіримо, як закривається. Принаймні добре, що закривається. Глянемо, яка ситуація із іншим. Тут картина трішки краща. Навіть є куди покласти туалетний папір, але бачимо лише шматок газети. Але також брудно і неприємний запах. Так що тут довго не посидиш. Але принаймні добре, що вони є. 

Наявні зручності для відпочиваючих на пляжі ми вже оглянули. Подивимося ще на прибережну територію та воду.  Окрім целофанових пакетиків, які інколи пропливають озером, можна побачити і порожні пляшки з-під алкоголю. Хоча, як відомо, вживання спирних напоїв на території пляжу заборонено. 

Анатолій Якимчук, начальник Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах:

- У нас на пляжі відповідно до договору і відповідно голови адміністрації повинна патрулювати поліція, яка буде слідкувати, щоб не розпивали спиртні напої і не було бійок. 

Втім, за весь час, який ми провели на Басовому Куті не побачили жодного поліцейського, разом з тим,  помітили багатьох відпочивальників із алкоголем у руках. Це й не дивно, адже по обидві сторони пляжу стоять ятки, де можна купити все, що завгодно і навіть алкоголь.

Анатолій Якимчук, начальник Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах:

- Саме більше тонуть люди  від вживання алкоголю. Я не раджу цього робити, бо якщо взяти статистику, то 80 % людей, які втопилися, були в алкогольному сп’янінні. 

А за безпекою на Басовому Куті слідкує аварійно-рятувальна служба. Начальник розповідає,  що для цього у них є спеціально-обладнані човни, жилети, рятувальні круги, акваланги. Рятувальники ж працюють із дев’ятої ранку до двадцять першої години вечора.   

Анатолій Якимчук, начальник Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах:

- У нас на озері Басів Кут, Білому  і у Хрінниках є моторні човни. Якщо багато людей, то рятувальники об’їжджають, проїжджають понад буями і завертають тих, хто завертає буї. Також оголошуємо по радіозв’язку, щоб не запливали за буї.  

Окремо поцікавилися ми і безпечністю води у Басовому Куті. Спеціалісти розповідають, досліджують водойму щотижня. Вода не несе ніякої загрози для здоров’я відпочиваючих. 

Ірина Бондарчук, головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням санітарного законодавства Рівненської держпродспоживслужби:      

- На сьогодні всі дослідження, які були проведені, відповідають вимогам, тобто водичка на сьогоднішній день безпечна.  

Опитані рівняни ж басівкутським пляжем загалом задоволені, однак нарікають на неприємний запах та забрудненість води.

Богдан, рівнянин:

- Тільки, щоб вода чистіша. Видно, каналізація звідти сходить, з Царського Села. Неприємний запах, особливо ввечері. Колись там стояв земснаряд, все озеро чистилося. І вода чиста була. А зараз немає земснаряда, нічого не чиститься. 

Володимир, рівнянин:

- Водичка тепла, літо добре, трішки брудна, піднявся мул. Напевно з цими холодами. А зараз добре, поскородили, все добре, поки не почнуть рости водорості. 

Володимир, рівнянин:

- Тут дуже приємно відпочивати. Чиста і тепла вода. Не брудно. Тут добре. Є де людям відпочити. 

Вікторія Бондар, журналістка:

- Як бачимо, на Басівкутському озері  пропонують для рівнян чимало розваг: це і плавання серед водоростей, і розпивання алкоголю в громадському місці, однак найцікавіший квест - знайди туалет. Чи відпочивати рівнянам та гостям міста у цьому місці – вирішувати тільки їм.

Схожі статті