+380673870816 +380673870816

Рівненські підлітки у виставі «Дев`ятий урок» розповіли про свої проблеми (ВІДЕО)

Підлітки не змовчали. Так, на сцені Рівненського міського палацу дітей та молоді вихованці народного молодіжного театру «Від ліхтаря» заговорили про свої наболілі проблеми. Вистава «Дев`ятий урок» стала символічною сповіддю сучасного підлітка. Пройшла вона в рамках щорічного благодійного марафону «З вірою в майбутнє», що організовує ПДМ. Ця постановка викликала неабиякий резонанс серед мешканців нашого міста, адже авторами п’єси стали самі рівненські школярі. 

Обов`язкове виконання домашнього завдання, однотипна шкільна форма, по вісім уроків щодня – це лише вершина айсбергу всіх тих проблем, з якими кожного дня зіштовхується сучасний підліток. Часто через свою зовнішність, світогляд та  поведінку вони стають жертвами знущань, ігнору та насміху. І саме про ці щоденні життєві ситуації вистава «Дев’ятий урок». А унікальність цієї постановки полягає у тому, що її авторами стали самі підлітки.

Олена Баюн, художній керівник народного молодіжного театру «Від ліхтаря»:

- Зараз надто мало, можна навіть сказати, що немає п’єс таких, які цікавили б наших підлітків. А їм цікаві їхні ж проблеми, враження, справи, які по суті зараз ніким і нічим не висвітлюються, тому і виникла у мене ідея написати монологи, твори, за якими ми і поставили цю виставу, яка називається «Дев’ятий урок».

Робота над постановкою тривала майже рік. Спочатку вихованці народного молодіжного театру «Від ліхтаря» писали монологи про свої щоденні підліткові проблеми. А потім ці історії лягли в основу п’єси «Дев`ятий урок». Ось таким чином рівненські школярі і стали співавторами вистави про самих себе. Вони зазначають, працювати над постановкою було складно, втім захопливо. Додають, головне  тут достукатися до свідомості дорослих.

Софія Ткачук, вихованка народного молодіжного театру «Від ліхтаря», учениця 10 класу:

- Кожний з нас унікальний,  нас усіх хвилюють певні проблеми,  у школі нам буває важко, а це часто цього дорослі не розуміють.

Ольга Добреля, вихованка народного молодіжного театру «Від ліхтаря», учениця 9 класу:

- Кожний з нас розкривав свої проблеми і кожний намагався достукатися до суспільства, тому що ми підняли назовні одні із найважливіших проблем. І ми якось намагаємося знайти вирішення їх.

Рівнянин Андрій після перегляду вистави каже,  що у певних моментах впізнавав і себе у підлітковому віці, пригадалися забуті емоції. Зазначає, що ця вистава на сьогодні є вкрай актуальною і навіть не так для підлітків, як для дорослих – батьків і вчителів.

Андрій, глядач:

- Саме тут основні акценти на цьому розставляють ці діти, які самі ж написали цю п’єсу. І відверто кажучи, вони у них вклали всю душу, себе, аби донести до дорослих, вчителів, батьків те, що дійсно їх хвилює. Якщо ми, дорослі, до них не прислухаємося, то відповідно будуть страждати діти мого покоління і так далі.

Схожі статті