+380673870816 +380673870816

Для рівнян влаштували «Прохаськотерапію» (ВІДЕО)

До нашого міста завітав відомий письменник та публіцист  Тарас Прохасько. Під час зустрічі із читачами митець ділився своїми найщирішими спогадами, роздумами та баченням світового впорядкування. 

Його називають сучасним Сковородою. Люблять та шанують за відкритість, щирість у текстах та дивовижне вміння бачити у непримітному величне й вибудовувати свій світ на підвалинах життєствердної філософії та духовності. Тарас Прохасько завітав до Рівного, аби вкотре поспілкуватися зі своїми читачами. Такі традиційні зустрічі в Рівному організатори назвали «Прохаськотерапією».

Тарас Прохасько, письменник та публіцист:

- Література має здатність до терапіювання. Я хотів би наголосити на тому, що література – це не лише набір знань чи пережиття чужих досвідів, а це є співпраця та формування свого способу мислення і налаштування на те, щоб якось задуматися про себе, тобто, який я, хто я, а це і є найголовніша проблема терапії.

Під час зустрічі з письменником вдалося поговорити про чотири аспекти творчості, які можна порівняти з порами року. Автор ділився своїми спогадами, літературними вподобаннями, світовідчуттям та навіть порадами, які письменник  зазвичай принципово не дає, аби людина прислухалася більш до себе.  Проте, що варто цієї весни зробити, аби відчути її повноцінність, ми таки поцікавилися.

Тарас Прохасько, письменник та публіцист:

- Тепер настав просто такий період в історії людства чи землі, коли весни скороминучі, тому найкраще, що можна зробити весною, то встигнути зафіксувати ті зміни, які відбуваються між закінченням зими і початком літа. Весна нині скоротилася, тому варто спробувати просто відчути її на повну.

До Рівного Тарас Прохасько привіз кілька своїх останніх творінь, в тому числі і третю книжку «кротячої епопеї»  для дітей і дорослих під назвою «Як зрозуміти козу». Нині ж письменник працює над новим автобіографічним репортажним творінням.

Тарас Прохасько, письменник та публіцист:

- Цього року вже 30 років минуло з того часу, як я потрапив у військо, армію  і я хочу написати такий репортаж про радянську армію, репортаж з дистанцією 30 років. Це не є спогади, описи карколомних сюжетів, а просто нормальний художній репортаж, не актуальний, а з минулого. 

Загалом зустріч із Тарасом Прохасько принесла рівнянам  задоволення і натхнення. Розповідають,  що цього письменника безмежно люблять, цінують та легко   ідентифікують з-поміж інших митців.

Альця:

- Я прийшла, щоб відпочити душею. Після роботи поринути в цю атмосферу, яку він створює своїми текстами. Тому що він абсолютно унікальний, дуже «дзенський», не схожий ні на кого, хто зараз пише в Україні. Бо це не проза, це споглядання, це присутність.

Марічка:

- Він зачіпає історичні теми, філософські і розкриває дрібнички. На перший погляд все це легко, але коли людина вміє так виражати думку, так, ніби хтось залазить до тебе всередину, виймає всі твої відчуття, думки і висловлює їх на папері дуже влучно.

То ж рівняни чекатимуть на візит письменника ще, і Тарас Прохасько обіцяв обов’язково повернутися.

Схожі статті