+380673870816 +380673870816

У МОЗ відбулося засідання експертної групи представників фармацевтичної галузі

У Міністерстві охорони здоров’я України за участю Антимонопольного комітету України відбулося засідання експертної групи з дерегуляції фармацевтичного напрямку у форматі круглого столу на тему «Мінімізація антимонопольних ризиків у сфері діяльності фармацевтичних компаній». Про це повідомила прес-служба Антимонопольного комітету України.

У заході взяли участь: Державний уповноважений Антимонопольного комітету України Світлана Панаіотіді, фахівці Міністерства охорони здоров’я України, Асоційований директор Управління міжнародних зв’язків Федеральної торгової комісії (США) Рассел Дамтофт, Голова Правління Фонду розвитку конкуренції Олександр Мельниченко, експерт Фонду розвитку конкуренції Хасан Какая, член Експертної Ради Фонду розвитку конкуренції Сергій Цівкач та представники профільних асоціацій та громадськості.

Метою роботи зазначеної групи є удосконалення законодавства у сфері обігу лікарських засобів та медичних виробів.

Під час засідання учасники обговорили ряд важливих питань, зокрема, Олександр Мельниченко озвучив характерні антимонопольні ризики діяльності фармацевтичних компаній України, пов’язані з правопорушеннями у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, антиконкурентних дій органів влади по відношенню до суб’єктів господарювання, недобросовісної конкуренції.

Рассел Дамтофт представив правозастосовний досвід США у сфері антимонопольних правопорушень, а також розповів про форми адвокатування конкуренції у сфері фармацевтики та охорони здоров’я.

У свою чергу Хасан Какая презентував правозастосовний досвід країн Європи та Азії у сфері антимонопольних правопорушень та розповів про ті ризики у фармацевтичній галузі, які можуть виникати при неправомірній концентрації суб’єктів господарювання на ринку.

[[textbanner]] 

Сергій Цівкач у своїй доповіді окреслив форми участі фармацевтичних компаній у формуванні конкурентної політики та розвитку антимонопольного законодавства, зокрема, шляхом безпосередньої участі компаній у комплаєнс програмах, що сприятиме зниженню ризиків діяльності цих компаній на ринку.

У рамках засідання круглого столу відбулася жвава дискусія, у ході якої Світлана Панаіотіді наголосила на тому, що Антимонопольний комітет України, розуміючи соціальну значимість ринку лікарських засобів, має на меті розвиток чесної конкуренції на зазначеному ринку. «Лише консолідація зусиль Антимонопольного комітету, Міністерства охорони здоров’я та Верховної Ради України та громадськості пришвидшить процес впровадження медичної реформи, яка вплине на ситуацію, що склалася на ринку, у тому числі при закупівлі ліків за державні кошти», - зазначила Світлана Панаіотіді.

Схожі статті