+380673870816 +380673870816

В Україні збільшилось виробництво молока вищого ґатунку, - Ярослав Краснопольський

Мінагрополітики гармонізує вітчизняні вимоги до молока та молочних продуктів з міжнародним законодавством. Маємо усунути технічні бар’єри на шляху вільного переміщення продукції на міжнародний ринок. Про це повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський під час виступу на Східноєвропейському молочному конгресі.

За його словами, про результативність роботи в молочній галузі свідчить збільшення в Україні виробництва молока вищого ґатунку та ґатунку «екстра». «Упродовж останніх п'яти років виробництво такого  молока збільшилось. Зокрема «екстра» -  в 2,1 раза та вищого - на 30%. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Проте, з усього обсягу молока (4251,2 тис. тонн), прийнятого на переробку, лише 6% є молоко «екстра» та 23% - вищий ґатунок. Решта (майже 71%) вважається непридатним для переробки. Низька якість молока ускладнює виробництво якісної та безпечної молочної продукції, знижує її  конкурентоспроможність. Рівень споживання молокопродуктів населенням за 2015 рік на одну особу становить 210,3 кг/рік, що складає 55% від раціональної норми (380 кг/рік)», - підкреслив Перший заступник Міністра. 

[[textbanner]]  

«Міністерством здійснюється постійна робота над відкриттям нових ринків для українських виробників. Зокрема у 2015 році відкрито нові ринки Китаю та Марокко. Отримано дозвіл на експорт молочної продукції до ЄС. Відбулася переорієнтація української продукції з російського ринку на інші – зокрема до країн Азії, Африки та Європи. За минулий рік українськими компаніями було експортовано на зовнішні ринки молочної продукції на загальну суму $214,4 млн.», - повідомив Ярослав Краснопольський.

Відтак, за інформацією митних органів, за 12 місяців минулого року найбільше молочних продуктів експортовано до Казахстану ($25,9 млн.), Молдови ($17,2 млн.), Грузії ($13 млн.), Азербайджану ($11,6 млн.) та Бангладеш ($10,9 млн.). «Міжнародні ринки молочної продукції відкривають значні можливості для диверсифікації виробництва молочної продукції, нарощування її виробництва, збільшення доходів як товаровиробників, так і держави», - підсумував Ярослав Краснопольський.

Схожі статті