+380673870816 +380673870816

У Рівному на перше пленарне засідання Рівнеради зібрались новообрані депутати (ВІДЕО)

Час працювати. Місцеві вибори пройшли, ради сформовані та вже починають проводити перші засідання. Слідом за колегами з обласної та районної рад, вперше в сесійній залі разом зібрались і новообрані депутати Рівненської міської ради. 

Тепер їх 42. У Рівному на перше пленарне засідання Рівнеради зібрались новообрані депутати. Після оголошення результатів місцевих виборів, всі вони отримали відповідні посвідчення та нагрудні значки. Прийшли до сесійної зали і представники спілки учасників бойових дій та АТО, аби привітати місцевих обранців та нагадати про себе.

Сергій Пандрак, представник Спілки учасників бойових дій та АТО:

- Ми просимо вас використати вашу міську програму, що діє до 2017 року про забезпечення молодих сімей. В першу чергу молодих воїнів які повернулись, забезпечити житлом. Адже не всі, що повернулись і отримали земельну ділянку мають можливість на ній щось зобудувати.

Після вступної частини, депутати перейшли до єдиного питання порядку денного - це обрання секретаря Рівненської міської ради. На цю посаду свого представника висунула фракція Блоку Петра Порошенка. Категорично відмовились підтримувати Олексія Муляренка депутати з фракції «Громадського контролю». Мотивуючи це тим, що пан Муляренко на виборах міського голови підтримав Володимира Хомка, котрий був конкурентом лідера «Громадського контролю» Дмитра Якимця.

Святослав Стельмащук, депутат Рівнеради:

- Ми не підтримуємо жодної кандидатури на посаду секретаря Рівнеради, яку нав’язують з Києва. Ми не будемо брати участь в голосуванні за будь-якого кандидата від БПП «Солідарність». У зв’язку з тим, що міська організація цієї партії постійно підтримувала міського голову.

Проте, попри політичні перипетії, рада та органи виконавчої влади мають запрацювати в найкоротші терміни, - зауважив міський голова Рівного Володимир Хомко. 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Мені дуже важливо, аби все запрацювало, адже в місті нині не має виконавчої влади. Я один, немає ні виконкому, ні ради. От, не приведи Боже, виникне якесь нагальне питання, то ми не маємо можливості це вирішити. Ми терміново маємо запустити органи влади, а тоді вже будемо дискутувати, але хоча б будемо мати механізм як це вирішувати.

Зрештою депутати перейшли до голосування. З усіх присутніх своїм правом волевиявлення скористались більша половина присутніх. В результаті Олексій Муляренко набрав 27 голосів підтримки, тим самим став новим секретарем Рівненської міської ради. 

Олексій Муляренко, новообраний секретар Рівненської міської ради:

- Я відразу сказав, що ніяких принципових позицій в мене щодо фракцій, які не взяли участь в голосуванні не буде. Це їх позиція. Я її розумію, вона більш політична. Сьогодні є переконлива перемога більшості тих, хто взяв участь у голосуванні і жодного голосу немає проти.

Загалом, в результаті змін у виборчому законодавстві, в Рівнераді зменшилась чисельність Депутатів, а її склад суттєво оновився. З 42 лише 11 депутатів попереднього скликання. Середній вік депутатів 41 рік, наймолодшому – 27, а найстаршому - 66. Присутні серед депутатів і 9 представниць прекрасної статі. Проте, є і негативні результати від нової редакції закону «Про місцеві вибори», адже в результаті того, що кандидатам потрібно було не лише здобути переконливу підтримку рівнян, але й обігнати за кількістю голосів своїх колег по партії. Так сталося, що декілька округів мають по декілька своїх представників в Рівнераді, а 15 міських округів не мають жодного. Наступного разу депутати зберуться в сесійній залі вже 30 листопада, аби обрати заступника міського голови та розподілити постійні комісії Рівнеради.

Схожі статті