Головою Рівненської обласної ради став Володимир Ковальчук від Радикальної партії (ВІДЕО)

Головою Рівненської обласної ради став Володимир Ковальчук від Радикальної партії (ВІДЕО)

Сьогодні обласні обранці зібрались разом в сесійній залі, отримали свої посвідчення та обрали нового голову.

На годиннику 11 ранку. Саме в цей час мало розпочатись перше засідання новообраної обласної ради. Проте, половина депутатських крісел пустувала, а ось у самій сесійній залі ніде яблуку впасти. Подивитись, як обиратимуть нового голову облради зібралось чимало громадських діячів та активістів. 

Допоки ж ще впродовж години місцеві обранці займали свої місця, у сесійній залі почали один за одним з’являтись нардепи. Серед яких були Олег Осуховський, Юрій Вознюк, Андрій Лозовий, Володимир Парасюк та особисто Олег Ляшко. Така кількість народних депутатів була зумовлена інтригою навколо обрання голови обласної ради. На цю посаду своїх представників мали  фракції, Блоку Петра Порошенка, «Батьківщини» та Радикальної партія Олега Ляшка. Проте, як виявилось вже під час засідання, свого кандидата Володимира Ковальчука висунули лише «радикали». В кулуарах подейкували, що інші фракції зійшли з перегонів через столичні домовленості партійних лідерів на підтримку лише одного кандидата. Це ж саме, але вже  з трибуни першими озвучили і представники Блоку Петра Порошенка.

Олександр Корнійчук, депутат обласної ради:

- Питання організації роботи в цій залі має вирішуватись тут, а не в київських кабінетах «підкилимно». Ми впевнені, що таку позиції підтримує уся рівненщина. Тому до тих пір поки з Києва нам будуть розповідати як діяти тут, на Рівненщині, жодна фракція не висуватиме свою кандидатуру на посаду голови обласної ради.

Очільник «Батьківщини» в області Микола Кучерук, раніше заявляв про бажання висунути свою кандидатуру на посаду голови обласної ради. Нині ж відмову від цього він пояснив тим, що фракція не знайшла підтримки інших депутатів.

Микола Кучерук, депутат обласної ради:

- Я сказав, що не підтримують Миколу Кучерука. Адже всі хочуть мати все. А «Батьківщина» -  вона чесна, толерантна, вона зможе підтримати громаду.

То ж основний та як виявилось єдиний кандидат на посаду голови облради Володимир Ковальчук виступив зі своє промовою, у якій розповів, яким бачить майбутнє краю.  А згодом вступив у дискусію з громадським активістом Олександром Пантюховим.

Далі слово взяв сам Олег Ляшко, який повідомив, що на Рівненщину він приїхав з робочим візитом, а не задля якогось тиску на депутатів та лобіювання свого кандидата.

Олег Ляшко, ліред Радикальної партії:

- Моя позиція лідера Радикальної партії та позиція нашої фракції спрямована на об’єднання зусиль заради соціально-економічного розвитку. Тому користуючись нагодою, я прошу депутатів підтримати нашу кандидатуру Володимира Ковальчука. Я запевняю, що ми будемо працювати в одній команді заради розвитку краю.

Закликав обласних депутатів голосувати в першу чергу розумом і нардеп від Рівненщини Юрій Вознюк.

Юрій Вознюк, народний депутат України:

- Сьогодні тут присутні 64 депутати, 54 з них вибрані по мажоритарному округу. За кожного з вас проголосували 1 тисяча  і більше людей. Я вас запитую, перед тим як ви підете голосувати, чи хтось з вас у своїй програмі казав, що буде керівництво області обиратися за вказівкою з Києва, чи обрання керівництва ради буде обиратись за партійною приналежністю чи фракційністю? Я думаю, що ні і це очевидно.

Після того як усі бажаючі висловились, депутати перейшли до таємного голосування. В бюлетені їм необхідно було поставити позначку навпроти графи «за», «протии»  чи «утримався» кандидатури Володимира Ковальчука. І результати такі:

Сергій Свисталюк, голова лічильної комісії:

- Видано 64 бюлетені. Після відкриття урни їх було 64. В тому числі один не дійсний. То ж за - 34, проти - 15, утримались - 14. 

Хоча і з мінімальною, проте, все ж перевагою, новим головою Рівненської обласної ради було обрано кандидата від Радикальної партії Олега Ляшка Володимира Ковальчука. Після оголошення результатів, новообраний голова на Біблії присягнув жителям краю працювати на їх благо та розвиток регіону.

Переглядів: 1736
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту