+380673870816 +380673870816

Вихованці та випускники рівненського ПДМу їздили у Францію, щоб взяти участь у міжнародному проекті (ВІДЕО)

Кордони розширюються. Вихованці та випускники Рівненського Палацу дітей та молоді взяли участь у Міжнародному проекті «Від гніву - до демократії», в  рамках проекту обмінів Ерасмус+ «Молодь в дії». Участь у співпраці взяли представники восьми  країн. 

Участь у Міжнародній програмі «Від гніву - до демократії» брала молодь віком від 18 до 30 років з 4 континентів світу. Вихованці та випускники Рівненського ПДМу представляли на з’їзді у Франції Україну.  Робота учасників була поділена на кілька секцій. Наша делегація працювала за напрямком «Солідарність. Відповідальність. Єдність». Під час зустрічей вдалося обговорити проблеми, які хвилюють увесь світ, розповідають ПДМ-ці: це й роль молодої людини з периферії у громадському та суспільному житті, сучасні взаємостосунки між державами, екологічні питання, також світ  нині хвилює тема стихійної міграції. Загалом, під час зустрічей країн вдалося обмінятися  своїм баченням проблем, досвідом та шляхами їх вирішення. 

Ірина Первушевська, директор Рівненського міського Палацу дітей та молоді:

- До багатьох речей ми тільки доходимо. От, наприклад, у Франції є ціла низка молодіжних проектів на рівні держави, уряду. Вони підтримують молодь,  але вона там трішки пасивна. У нас все по-іншому. Ми тут вчимося механізму реалізації  проектів.

На молодіжному міжнародному діалозі були присутні і представники нашої «дружньої сусідки» Росії.  Проте, наше спілкування з ними було доволі толерантне та ввічливе, - розповідає керівництво ПДМу. Хоча, не обходилося і без казусів.

Ірина Первушевська, директор Рівненського міського Палацу дітей та молоді:

- Хоча був невеличкий інцидент, коли була презентація наших країн, вони свою карту біля нашого постера повісили, на якій Крим був позначений прапорцем Росії. Й ми поставили до відома організаційний комітет й сказали, що ми незадоволені таким сусідством й таким чином Росія декларує анексований Крим своїм.

Загалом, під час плідної роботи молодь мала можливість  почерпнути для себе досвід життя інших країн та продемонструвати свої здобутки. Іноземні делегації, наприклад, дивувалися з неабиякої  активності представників ПДМу.

Лілія Щербакова, учасниця Міжнародного проекту «Від гніву - до демократії»:

- Вони були дуже задоволені, здивовані тою кількістю проектів, які організовує ПДМ. Не могли зрозуміти, з якою метою це робимо, чи це забезпечення структури, чи допомога діткам. Ми пояснювали, що це все робиться і для забезпечення себе, і для допомоги дітям, і малозабезпеченим сім’ям. 

ПДМ бере участь у цій міжнародній програмі ще з 2012 року. Розповідають, що зв’язки, які вдається встановити в рамках співпраці, вони підтримують і після  повернення на Батьківщину. Так, незабаром в знак дружніх стосунків з іншими країнами у ПДМі планують організувати спеціальний  флешмоб, усі охочі рівняни зможуть долучитися.

Схожі статті