+380673870816 +380673870816

Рятувальники нагадали рівнянам основні правила безпеки під час відпочинку (ВІДЕО)

Пора відпусток в розпалі. Дехто для відпочинку обирає  морські курорти, інші ж віддають перевагу лісам. В обох випадках не знання чи недотримання елементарних правил безпеки може не лише зіпсувати дозвілля, але нанести суттєву шкоду здоров’ю. 

З настанням тепла відпочивальники не рідко страждають від укусів отруйних змій поблизу водойм та у лісистій місцевості. Аби уникнути такого неприємного побачення, потрібно завжди уважно дивитись під ноги, в темну пору доби ходити з ліхтариком, не облаштовувати місце відпочинку поблизу чагарників чи колоній дрібних гризунів. Якщо ви все ж таки натрапили на змію, намагайтесь не провокувати тварину різкими рухами. При укусі ж гадюки в першу чергу потрібно побороти паніку, адже прискорена робота серця пришвидшує потрапляння отрути в організм. 

Олег Бортнік, начальник медичної служби ГУ ДСНС у Рівненській області:

- Потрібно забезпечувати потерпілому нерухомість, адже надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отрути в кров. Потрібно звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток та браслетів, аби не було набряку. Далі перетягнути гумовим джгутом кінцівку вище місця укусу, надрізати краї рани та відсмоктати з неї кров. Дати випити значну кількість води, кави або чаю. Після надання першої допомоги потерпілого потрібно доставити в медичний заклад для введення антитоксичної сиворотки.

Обираючи для відпочинку ліс, можна сумістити приємне з корисним та не лише гарно провести час, але й назбирати грибів. Свіжі білі гриби корисніші за моркву і капусту, а сушені, корисніші яєць. Проте, від незнання того, як виглядають отруйні гриби, лісовими смаколиками можна і отруїтись. В таких випадках вже через годину з’являється біль у животі та нудота. До прибуття лікарів ряувальники радять в першу чергу промити шлунок, а далі давати пити рідину, яка частково нейтралізує токсини.   

Олег Бортнік, начальник медичної служби ГУ ДСНС у Рівненській області:

- Насамперед потрібно хворого покласти в ліжко, адже в багатьох випадках при отруєнні грибами спостерігається порушення роботи серцево-судинної системи та кровообігу. До ніг та на живіт покласти грілку. Хворому можна дати в невеликій кількості холодну підсолену воду, в пропорції 1  чайна ложка солі на 1 склянку води. Також чай, каву чи молоко, які частково нейтралізують отруту. А от міцні напої давати не можна, адже вони сприяють всмоктуванню токсинів.

А ось на пляжників чатує інша, не менш серйозна небезпека - сонце. Адже при довгому перебуванні під його променями можна заробити не лише опіки шкіри, але й тепловий удар. Перші симптоми перегріву запаморочення, млявість, головний біль та нудота. У дітей же прояви теплового удару схожі на перші прояви простуди.

Олег Бортнік, начальник медичної служби ГУ ДСНС у Рівненській області:

- Постраждалого потрібно перенести в тінь і зробити холодний компрес. Дайте пити, бажано холодну воду з лимоном, дайте вдихати пари нашатирного спирту з ватки. Звільніть від верхнього одягу, змочуйте водою та поплескуйте по грудях мокрим рушником. Покласти на голову міхур з холодною водою, аби збити температуру можна дати жаропонижаючі препарати.

Рятувальники наголошують, що гарна засмага не вартує вашого здоров’я, тому перебування на сонці потрібно чергувати з тінню та завжди вдягати головний убір. 

Схожі статті