+380673870816 +380673870816

Рівненщина стала першою в Західній Україні областю, де затвердили перспективний план об’єднання громад (ВІДЕО)

Час єднатися. На минулому засіданні сесії обласної ради депутати затвердили перспективний план формування територій громад Рівненщини. Таким чином, наша область стала першою в Західній Україні, де погодили  такий документ і зробили ще один крок до децентралізації та об’єднання громад краю. 

Перспективний план об’єднання громад  на Рівненщині затвердили, але не остаточно. Корегувати й вдосконалювати його будуть й надалі, - запевняють експерти робочої групи. Підкреслюють, об’єднання повинне відбуватися на добровільних засадах, враховуючи інтереси всіх громад.

Руслан Сивий, директор Офісу реформ у Рівненській області:

- В нас є деякі райони, де зміни не передбачаються. Такі райони як Березнівський, Гощанський, Демидівський, Здолбунівський, Корецький, Млинівський, Острозький, Рокитнівський, Сарненський. Це близько 26 громад із 45. Інші райони – це не проблемні. Там виникли зауваження. Це такі як Дубровицький, Радивилівський, Дубенський, Зарічненський, можливо Володимирецький. Звичайно, місто Рівне і   Рівненський район можуть виникнути ще питання, бо ми все ж таки ще очікуємо, що можливо хтось об’єднається з містом Рівне або навпаки, Рівне об’єднатися з якоюсь громадою.

В процесі об’єднання експерти беруть до уваги досвід нашої сусідки Польщі, що теж свого часу пройшла цей тернистий шлях, щоправда, не без фінансової допомоги Євросоюзу.

Олександр Корнійчук, керівник апарату Рівненської облдержадміністрації:

- Більше об’єднання має більше додаткових ресурсів, людських можливостей, людського потенціалу, більше територіальної можливості залучення інвестицій. Тому цю формулу ми беремо в основу роботи обласної робочої групи з об’єднання громад.

Варто пам’ятати, що об’єднання надасть фінансову децентралізацію громадам, 60% ПДФО залишатиметься на місцях. Також, Кабмін передбачив для Рівненщини 110 мільйонів гривень з фонду розвитку на об'єкти соціально-культурної сфери. Нагадаємо, гроші вже публічно розділили між районами. На наступний рік передбачено ще 150 мільйонів на покращення об’єктів інфраструктури. Проте, якщо деякі сільські ради не захочуть об’єднуватися, то ці фінансові вливання вони не отримають. Загалом, у процесі реформування, експерти просять учасників робочих груп бути неупередженими й не спекулювати на процесі заради своєї користі. 

Олександр Корнійчук, керівник апарату Рівненської облдержадміністрації:

- Ми звертаємося сьогодні до тих всіх, щоб вони дивилися на всі ці зміни не з посади, яку займають. А саме як громада буде жити через 5 чи 10 років. Тут ми повинні взяти відповідальність за те, як ті громади будуть далі існувати. Бо вибори, які відбудуться в жовтні, можуть стати для політиків лакмусовим папірцем.

Загалом, на обговорення реформ єднання, громади мають близько 10-15 днів, згодом це рішення вони розглянуть на сесіях сільських рад. Потім затвердження надаватиме облдержадміністрація і лише тоді слід чекати остаточної відповіді зі столиці. Вже на початку вересня робоча група планує об’єднати близько половини громад  Рівненщини.

Схожі статті