+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини нагадали правила безпеки поводження на воді

На Рівненщині знаходиться 124 озера та 1357 ставків. Територією області протікає 171 річка, загальна довжина яких становить 4,45 тис.км. Такий гідрологічний стан сприяє утворенню великої кількості місць масового відпочинку населення на водних об’єктах. 

Протягом 2014 року на водоймах області загинуло 45 осіб, в тому числі 4 дитини. Досвід і спостереження свідчать, що нещасні випадки найчастіше трапляються при порушені заходів безпеки на воді. Кожному слід пам`ятати, що вода помилок не прощає. Відпочиваючи, потрібно дотримуватися заходів безпеки. Про це повідомили у Рівненському міськрайонному управлінні ГУ ДСНС України у Рівненській області.

Купайтеся краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +17 0С, у більш холодній — перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин. Не входьте, не впірнайте у воду після тривалого перебування на сонці. 

Не входьте у воду в стані алкогольного сп`яніння. Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. 

Не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах. Якщо вас захопило течією, не намагайтеся з нею боротися. Треба пливти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега. Не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати повні легені повітря, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок убік, спливти.

[[textbanner]]

Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега. Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не плавайте з трубкою при сильному хвилюванні води. Не допускайте грубих ігор на воді.Купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати. Вчитися плавати обов`язково потрібно під керівництвом інструктора або батьків. Не лишайте біля води малят.  Не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас. Порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді.

Підпливши, треба підпірнути під потопаючого і, узявши позаду одним з прийомів захоплення (класичний — за волосся), транспортувати до берега. У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки або шию, — звільніть і негайно пірнайте: інстинкт самозбереження змусить потопаючого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не кидайте спроб знайти його на глибині, а потім повернути до життя. Це можна зробити ще й у тому випадку, якщо той, хто потонув, перебував у воді близько 6 хвилин.

Як тільки потопаючого витягли з води, відразу ж приступайте до надання першої медичної допомоги. При можливості, необхідно відразу викликати медичну допомогу, а до її прибуття не припиняти спроб відновити дихання людини. 

Схожі статті