+380673870816 +380673870816

Впровадження новітніх технологій у ВНЗ Рівненщини обговорили під час прес-конференції (ВІДЕО)

Впровадження новітніх технологій у вищих навчальних закладах  нашого краю обговорили під час прес-конференції у Рівному.  Свій моніторинг інформативності сайтів вишів оприлюднила громадянська мережа «Опора». 

В ногу з часом. Вчитися тепер стає набагато легше та зручніше, - переконують викладачі вищих навчальних закладів Рівненщини. «Гризти» важкий граніт науки тепер допомагають новітні комп’ютерні технології. Про те як їх впроваджують  на Рівненщині розповіли представники НУВГП, РДГУ та Острозької академії. Нині дистанційна освіта вже не ноу-хау. Студенти можуть не лише вчитися, здавати предмети на відстані, а й контролювати свої оцінки. Так, в НУВГП створили свій електронний журнал.

Олег Лагоднюк, проректор НУВГП:

- В кожного студента є свій доступ до електронного журналу. Викладач кожен виставляє там свої оцінки, пропуски. Кожен студент має свій пароль з кожного предмету, він може подивитися, але не тільки студент, а й батьки. 

А ще у виші працюють над вдосконаленням електронної приймальні, мобільного додатку, який вміщатиме в себе сповіщення важливих подій та  розклад занять. Створили тут навіть свою власну соцмережу «Українці».

Олег Лагоднюк, проректор НУВГП:

- Це наші студенти. Вони її зробили. Вони ж її будуть підтримувати. Це гарний майданчик, щоб розвивати нові технології і відповідно спілкуватися. 

РДГУ нині працює із використанням сервісів Google та  платформами  Moodle. Кожна кафедра має свій акаунт, кожен викладач може дистанційно впливати не лише на навчання, а й наукову діяльність студетів.

Ігор Войтович, професор кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики РДГУ:

- Студенти навчаючись на різних факультетах залучають своїх наукових керівників магістерських проектів. Студент і керівник працюють в онлайн режимі. Тобто не потрібно приїздити за 100-150 кілометрів, шукати керівника, показати, що вийшло і потім ще витрачати багато часу на відправку.

Ставити акцент також потрібно на медіа-грамотності та доступності технологій  для студентів, - вважають в Острозькій академії. 

Антон Шинкарук, доцент кафедри інформаційної діяльності та документознавства НУ «Острозька академія»:

- В Острозькій академії мені подобається дуже гарний приклад – це журналістська лабораторія. Вона передбачає активне створення ресурсів, які студенти потім можуть поширювати між собою. Ми маємо дивитися на освіту не ієрархії, це залучення студентів, включення їх у процес навчання.

В свою чергу, громадянська мережа «Опора» провела  моніторинг веб-сайтів вищих навчальних закладів у вступній кампанії по Україні і таким чином склала рейтинг 15 найкращих, куди увійшли три рівненських виші.

Анатолій Бондарчук, представник ГМ «Опора»:

- На 5 місці Острозька академія, на 6 місці НУВГП. Рейтинг несподіваний, бо в першій трійці лише один виш з Києва. І що стосується РДГУ, то в нього високі показники – це 15 місце. Тобто ми можемо говорити із 116 ВНЗ, вони входять у 15-тку. Це хороші результати.

Рівненські виші на досягнутому зупинятися не збираються. Планують залучати як найбільше партнерів та розширювати межі впровадження новітніх технологій. Переконані, що навчанню вони лише сприяють та стимулюють студента йти в ногу із світовими змінами. 

Схожі статті