+380673870816 +380673870816

Чи підходить американський досвід спалювання сміття Україні, вивчає депутат Рівнеради

Питанню впровадження технологій для безвідходного поводження зі сміттям і розвитку альтернативної енергетики у США приділяють неабияку увагу. Як максимально використовувати всі наявні ресурси та отримувати енергію з відходів, американські спеціалісти навчають учасників програми SABIT «Утилізація твердих побутових відходів», що фінансується урядом США. Корисний досвід у цій сфері переймав і депутат Рівненської міської ради Святослав Євтушенко, який у рамках програми стажується в Америці.

За словами Святослава Євтушенка, американці ретельно підходять до питання поводження із твердими побутовими відходами та поставили за ціль досягнути повної безвідходності в їх переробці. Для цього у Сполучених Штатах Америки діють цілі комплекси, у складі яких є сортувальні та перевалочні станції, сміттєспалювальні та сміттєпереробні заводи тощо. Окрім того, американці законодавчо зобов'язані сортувати сміття на дві фракції. Одну з них, так звану ресурсовмісну, вони викидають у сині або в жовті контейнери. Все інше сміття - у чорний. Тобто, система збору відходів у США наразі дуже схожа на ту, що діє у Рівному. Єдина відмінність, каже депутат, що рівняни сортують відходи та викидають їх у спеціальні контейнери добровільно, тоді як в Америці — це обов'язок. 

Святослав Євтушенко розповів, що учасники стажування вже відвідали кілька сміттєспалювальних заводів, де на практиці побачили, як тверді побудові відходи перетворюють в електроенергію. Один із них розміщений в окрузі Монтгомері. 

На цей завод вже пресованими потрапляють відходи, які американці викидають у чорний контейнер. Далі вони піддаються спалюванню. Таким чином у США не лише позбуваються сміття, а й виробляють енергію. Адже тверді побутові відходи – це паливо, яке за теплотою згорання можна порівняти з торфом і деякими видами бурого вугілля. Вони утворюються там, де електроенергія найбільш потрібна, тобто у великих містах. Всього у США діє 168 сміттєспалювальних заводів. Це дозволяє виробляти теплову та електроенергію і частково забезпечувати нею населені пункти, де знаходяться заводи.

[[textbanner]]

Святослав Євтушенко зазначає, що вивчення досвіду роботи підприємств із переробки твердих побутових відходів у США свідчить, що вони є високопродуктивними виробниками енергії і, як запевняють американські спеціалісти, при використанні відповідних очисних технологій екологічно безпечні. Підтвержує безпечність американських заводів для спалювання відходів і той факт, що для таких підприємств не існує санітарно-захисних зон та часто їх розміщують прямо посеред міста.

Тим часом в Україні щороку утворюється близько 1 мільярд тонн твердих промислових і побутових відходів. З них 15 мільйонів тонн твердих побутових відходів, які практично повністю вивозяться на звалища. Це сміття розкладається сотнями років і становить небезпеку як для довкілля, так і для здоров'я людей. А враховуючи, умови, в яких нині перебуває Україна, і потребу пошуку заміни російського газу, на думку Святослава Євтушенка, варто максимально шукати шляхи виробництва альтернативної енергії.

Та, чи варто впроваджувати сміттєспалювальні технології в Україні, залишається суперечливим питанням, яке в умовах нашої країни потребує досліджень. Тоді як у США довели безпечність роботи таких підприємств.

Схожі статті