Місцева влада отримає інструмент боротьби зі скандальними будівництвами (ВІДЕО)

Місцева влада отримає інструмент боротьби зі скандальними будівництвами (ВІДЕО)

Нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав Закон про децентралізацію Державного архітектурно-будівельного контролю. 

13 травня Петро Порошенко підписав Закон про децентралізацію повноважень ДАБІ. Тобто передачі повноважень від ДАБІ України до органів місцевої влади, які утворять органи державного архітектурно-будівельного контролю на місцях, що розпочнеться з 1 вересня 2015 року. Проте, на думку начальника обласного ДАБІ Ігоря Мічуди, такі нововведення можуть потягнути за собою і елементи корупції.

Ігор Мічуда, начальник Управління ДАБІ в Рівненській області:

- Є момент корупційної  складової, наприклад, голова сільради поставив на цю посаду своїх, вони дозволи будуть видавати як схочуть. Але такого не буде. ДАБІ те, що зараз є, воно і залишається. В нас є наглядові функції. Це означає, що ми можемо приїхати на місце з перевіркою і оштрафувати ту людину, яка виконувала раніше перевірку або ж подати подання про звільнення цього спеціаліста.

Нині інспектори можуть здійснювати перевірки лише об’єктів, що є власністю фізичних осіб. Адже в Україні діє мораторій на інспекції об’єктів юридичних осіб чи фізичних осіб підприємців. Проте, тих, хто будує з порушеннями, від відповідальності мораторій не  врятує, - запевняють в ДАБІ.

Ігор Мічуда, начальник Управління ДАБІ в Рівненській області:

- Я сьогодні був в прокуратурі і в мене вже є перше рішення на перевірку. Тобто, якщо ми бачимо зловживання, то ми подаємо документи до міліції чи прокуратури. Відповідно вони відкривають кримінальне провадження до суду і суд надає дозвіл, аби в рамках слідства ДАБІ зайшла з перевіркою.

Згідно з прикінцевими положеннями Закону, він набере чинності з 1 вересня 2015 року, проте, цілком процес децентралізації ДАБІ завершиться лише на початку 2017 року, коли наберуть чинності окремі його  пункти. 

Переглядів: 1461
Коментарі
11:26 23.05.2015
правда
главний будівельний алкаш крадій кідалово бидло яке хоче влізти в мерське крісло... начальник поверни людям гроші.
Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту