Чи можливе об’єднання Рівного з сусідніми населеними пунктами? (ВІДЕО)

Чи можливе об’єднання Рівного з сусідніми населеними пунктами? (ВІДЕО)

Чи об`єднають Рівне з іншими населеними пунктами, які межують із обласним центром? Це питання стало головним під час зустрічі посадовців міста та представників місцевих рад Рівненського району. 

Чи розширювати межі Рівного шляхом приєднання до нього сусідніх населених пунктів? Це ключове питання обговорили чиновники та експерти. Поділитись з колегами досвідом адміністративно-територіальних реформ  до нашого міста завітали посадовці з Республіки Польща.

Кшиштоф Лонтка, директор управління не інвестиційних проектів адміністрації міста Люблі:

- Більше територіальне розширення є актуальним, по-перше, участь в податках. Тобто участь в податках більша чи паралельна, тому  голова села чи міський, чи сільський починає думати, як зробити, щоб люди мали більше праці, щоб участь в податках переходила на бюджет міста чи села.

Робота над об’єднанням Рівного з іншими населеними пунктами ведеться давно і на сьогодні вже є певні напрацювання, - кажуть фахівці.

Руслан Сивий, директор офісу реформ:

- Ми в районах уже певну роботу провели про об’єднання громад. Картина вимальовується, до речі, досить непогана. Ми боялися, що буде багато громад, однак ситуація змінюється. Чим громад менше і чим більш вони об’єднані, тим вони будуть потужніші і сильніші.

Міський голова Рівного наголошує на тому, що це питання потрібно вирішувати разом з жителями сіл, враховуючи безпосередньо їхню думку. І головне – не робити це поспіхом.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я так розумію, що є декілька інтересів. Є інтереси адміністрації і міста, і району. Є інтереси людей. Ніхто, нікуди силою нікого не збирається заганяти. Очевидно, це повинно бути вигідно. І друге, повинно бути добровільно і з боку міста, і з боку районів. 

Сільські голови кажуть, що не проти об’єднання, але вони повинні враховувати всі нюанси, аби бути впевненими на сто відсотків, що так буде краще для тамтешніх мешканців.

Тетяна Гончарук, сільський голова с. Біла Криниця:

- Якщо я сама остаточно зрозумію, що приєднатися до міста буде ліпше для нашої територіальної громади чи об’єднатися у п’ять, як запланованих сільських рад у Рівненському районі, то тоді я можу донести цю думку до своєї громади. 

Зрештою, головною метою зустрічі стало донесення інформації про можливе об’єднання до жителів краю, аби ті могли сформувати свою думку, на основі якої в майбутньому і буде прийматись відповідне рішення.

Переглядів: 1262
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту