+380673870816 +380673870816

Вояків на Рівненському полігоні вчили знаходити та знешкоджувати вибухівку

Як знаходити та знешкоджувати міни та вибухівку, аби вберегти життя собі та іншим на полі бою. Цьому вчили наших військових на Рівненському полігоні експерти-вибухотехніки  УМВС. 

Сьогдоні експерти-вибухотехніки на полігоні вчать наших саперів-розвідників виявляти, розпізнавати та знешкоджувати вибухові пристрої. 

Олександр Мамчур, експерт-вибухотехнік НДЕКЦ при УМВС України в Рівненській області:

- Є  механіка, є електрика. Електрика – це те, чим можна керувати. Керовані мінні поля, машинки, якими можна керувати. Саморобні, якими можна керувати йдуть на сигналізації автомобілів, телефон, радіостанція, розумний дім, датчики руху, звуку, світла. Зараз може бути, що завгодно. Ви заходите в приміщення, спрацьовує світло і йде вибух обладнання.

Експерти-вибухотехніки  вкотре попереджають та закликають наших хлопців бути обачними у «гарячих точках».

Олександр Мамчур, експерт-вибухотехнік НДЕКЦ при УМВС України в Рівненській області:

- Найкращий солдат – це міна, яку не потрібно годувати, вона чекає свого часу. Треба берегти себе, берегти життя і бути обачним.

Сапер-розвідник із позивним «Шустрий» вже місяць як проходить навчання на рівненському полігоні. Має досвід навіть з утилізації мін, проте знання, каже, зайвими не бувають.  

«Шустрий», мобілізований:

- На навчаннях борові шашки нам не показували. Нам показували всі військові міни. Зараз дізнаюся багато нового, наприклад, про ті самі борові шашки.

Такі навчання для бійців організували на прохання  волонтерів. Адже активісти переконані, що окрім технічного оснащення, нашим бійцям частенько не вистачає елементарного - обізнаності.

Андрій Хотенко, волонтер:

- Ми просто допомагаємо, готуємо методичну літературу. Так співпало, що частина літератури є напрямком експертів-вибухотехніків. Я знаю начальника НДЕКЦ, ми переговорили й він запропонував до наших дій включитися з програмою, бо я розумію, що на сьогоднішній день це потрібно армії, це потрібно країні.

Загалом волонтери випустили три посібника  для  наших військових – «Основи пошуково-розвідувальної  діяльністі», «Мінно-підривної справи» та «Партизанська тактика». Тираж щоразу залежить від зібраних коштів активістами.

Схожі статті