+380673870816 +380673870816

Міські обранці затвердили головний кошторис Рівного (ВІДЕО)

Рівне з бюджетом. Міські обранці на черговій сесії затвердили головний кошторис обласного центру, який склав 1 мільярд 61 мільйон гривень. Це трохи більше ніж минулоріч. Також проголосували депутати і за введення деяких податків, зумовлених змінами в бюджетному та податковому кодексах. 

Згідно до вимог нового Податкового кодексу рівняни за надлишкові квадратні метри своїх квартир будуть платити податки. Не оподатковуватимуться лише площі до 60 квадратних метрів, проте, місцеві депутати вирішили розширити пільгову квадратуру.

Віктор Шульга, начальник управління бюджету і фінансів м. Рівне:

- Пільга по квартирах для фізичних осіб складає не 60, як передбачено законодавством, а 70 квадратних метрів, адже квартири, які будувались в радянські часи, мали площу до 70 метрів квадратних.

За словами міського голови Володимира Хомка, такий податок хоч і буде наповнювати місцевий бюджет, проте, він має один суттєвий недолік.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Не можна прирівнювати сарай із сараєм, будинок з будинком за квадратними метрами. Це абсолютно методологічно не правильно. За квартиру на Хрещатику не можна платити стільки, скільки за квартиру на Позняках. Тому в більшості квартир, це платиться від вартості, а не від метражу.

А ось питання скільки ж рівнянам платити за кожен надлишковий метр викликало в депутатів жваву і тривалу дискусію. Зрештою, міські обранці погодили ставку податку у розмірі піввідсотка від мінімальної заробітньої плати. За таким же принципом оподаткуванню підлягають і будинки, площа яких більша за 120 квадратів. Проте, депутати Рівнеради вирішили і тут  збільшити  цей розмір до 150. А за  все, що більше, власники будинків також будуть сплачувати по піввідсотка за кожен квадратний метр. 

Ще одним бюджетонаповнювачем, згідно до змін в законодавстві, став 5% акцизний збір з реалізації алкогольних і тютюнових виробів, а також паливно-мастильних матеріалів. З такою кількістю нових податків не усі депутати були згідні.

Юрій Запорожець, депутат Рівнеради:

- Це вводиться додатковий податок, який ляже на собівартість цих товарів і який повинен буде заплатити кожен громадянин з власної кишені. Це все на тлі зростання долара і заморожування зарплат. 

Проте, за словами міського голови, такі кроки є вимушеними, аби місто мало за що існувати.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я  не проти, аби мені дали з Києва гроші і я би тут податки не встановлював. А так, що мені робити далі? Давайте усі будемо добрі і відмінемо усі податки в Рівному. Тоді, що далі? Закривати місто?

Підготував Уряд і сюрприз для любителів дорогих авто. Згідно з нововведеннями, тепер власники «розкішних» автомобілів з об’ємом бензинового або дизельного двигунів понад 3 тис. куб. см і не старше 5 років будуть зобов’язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тисяч гривень.  Загалом, за рахунок нових податків, держсубвенцій та власних доходів міський бюджет склав 1 мільярд 61 мільйон гривень. Проте, такі цифри депутатів не тішать.

Олександр Лащук, депутат Рівнеради:

- Наш бюджет становить 1 мільярд 61 мільйон гривень. Якщо брати по загальній кількості коштів, то  це в два з половиною рази менше ніж торік. Ми отримали незрозуміле законодавство, замість зменшення податкового тиску, ще додаткові податки. Я взагалі не знаю, як цього року мають вижити міста.

Погоджується з тим, що через нестабільність валюти рік буде важким і Володимир Хомко. Адже у зв’язку із знеціненням гривні, сумнозвісні перехрестя на Соборній і Гагаріна, які так і не заасфальтували, будуть цьогоріч ремонтуватися за міські кошти.

Володимир Хомка, міський голова Рівного:

- Фірма, яка виграла тендер, сказала, що асфальтувати не буде, бо малі гроші, адже виріс долар. Тому цьогоріч  будемо асфальтувати за свої гроші. 

Прийнятий сьогодні міський бюджет найближчим часом ще буде неодноразово корегуватись, - запевняють міські обранці. Адже зі зростанням цін, логічно, що буде постійно змінюватись і сума витрат.

Схожі статті