+380673870816 +380673870816

На Рівненщині поблизу костелу Святого Антонія перепоховали останки, які знайшли у святині (ВІДЕО)

Віддали шану померлим. Минулими вихідними у селі Великі Межирічі поблизу костелу Святого Антонія відбулось перепоховання останків, котрі знайшли у святині. 

Костел Святого Антонія у селі Великі Межирічі було побудовано ще на початку 1700 року князями Острозькими. Хоча святиня після війни перестала працювати, проте і сьогодні через стільки років храм вражає своєю вишуканістю та архітектурними формами. Місцеві жителі пригадують ще ті, довоєнні  часи, коли до костелу ходили на службу як поляки, так і українці. 

Амфіса Терлецька, місцева жителька:

- Красу святині можна бачити так як сонце, як вечер і місяць, як зорі світять. Я вам не можу передати, яка там була краса. Коли мені було рочків 10, то  мене бабуся взяла сюди,  в цей костел. Я пам’ятаю як там стояли лавочки, а з лівого боку було підвищення, де виступав ксьонз. Я сьогодні побачила, що цього вже немає і мені дуже боляче, дуже тяжко.

Нині ж поблизу храму перепоховали знайдені всередині, на нижньому поверсі людські останки. Достеменно не відомо, рештки скількох чоловік було знайдено та хто вони. Проте, Амфіса Терлецька пригадує, що у підвалі костелу свого часу ховали служителів храму та їх сім’ї.

Амфіса Терлецька, місцева жителька:

- Мене бабуся водила в підземелля. Я бачила там труни. Там ховали ксьонза, його родину, там навіть дитячі труни були.

На перепоховання зібралось чимало тамтешніх  жителів, представники місцевої влади та священнослужителі. 

Єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви:

- Слава Богу, в нас дозріває почуття, що наші кладовища свідчать про нашу культуру, те, як ми відносимось до наших померлих і ось це перепоховання відбулось.

Ще у 2012 році представники Рівненської громадської організації  товариства колекціонерів «Антикваріат Давнього міста» власними силами та коштами почали прибирати храм від сміття, тоді ж вони і виявили людські останки у підвалі костелу.

Сергій Шабалін, меценат:

- Як кажуть поляки, «нєдопомисленіє», що тут було. Просто жах. Ми вивезли 7 камазів пляшок, ганчір’я, чобіт і різного сміття. З 1937 року тут були відкриті двері і ніхто ним не займався. Тут тільки табличка, що він під охороною держави і більше нічого. Ми найняли місцевих, аби вони тут сміття вичищали. Але що стосується пам’яток, то ми все залишили всередині -  цеглинки, елементи різблення і тому подібне.

Саме рівненські колекціонери і організували перепоховання. В майбутньому вони планують залучити до співпраці спонсорів, аби відреставрувати костел. Адже подібна історична пам’ятка повинна бути збережена для наступних поколінь.

Схожі статті