+380673870816 +380673870816

«Опора» розповіла про цьогорічні особливості парламентських виборів на Рівненщині (ВІДЕО)

Фальстарт виборчих кампаній, непрозорість висунення кандидатів партіями, затягування реєстрації у ЦВК, використання передвиборчої благодійності та спекуляції на темі війни – такі цьогорічні реалії передвиборчої кампанії в Україні, кажуть спостерігачі громадянської мережі «Опора». Нагадаємо, 26 жовтня українці обиратимуть нову Верховну Раду. Від Рівненщини у крісло народного обранця хоче потрапити 57 краян. 

Основною особливістю цьогорічних виборів став фальстарт виборчих кампаній. Агітацію політичні партії та кандидати розпочали ще до моменту реєстрації в ЦВК. Таку технологію представники громадянської мережі «Опора» називають маніпуляцією виборчим законодавством. 

Анатолій Бондарчук, координатор спостереження ГМ «Опора»:

- Партія, яка не є суб’єктом виборчого процесу,  яка не  зареєстрована, вона може рекламувати свою діяльність, але ми розуміємо, що ці партії будуть балотуватися і це було зроблено спеціально для того, щоб зекономити кошти із власного виборчого фонду на ведення виборчої кампанії і таким чином на старт виборчої кампанії здобути собі додаткові електоральні переваги, тобто голоси виборців. 

У тренді серед кандидатів на цьогорічних парламентських виборах і політична благодійність. Армії допомагають на перебій чи не усі.

Тарас Грицюк, довготерміновий спостерігач ГМ «Опора»:

- Кандидат від 152 округу Олег Осуховський  передавав матеріальну допомогу бійцям АТО, особисто їздив і передавав 5 акумуляторів для артилерійських установок і сам особисто їх передав артилеристам. Доволі активним також є 155 виборчий округ. Там політичним благодійництвом займається аж 2 кандидати - це Віктор Мялик, який також допомагає військовослужбовцям в зоні АТО і про це активно своїм виборцям повідомив. Іншим кандидатом є Василь Яницький, який працює від благодійного фонду «Наш край».

Втім серйозних порушень під час ведення  передвиборчої кампанії спостерігачі «Опори» так ще і не зафіксували. Єдине, партії не нехтують розміщенням реклами без вихідних даних. 

Анатолій Бондарчук, координатор спостереження ГМ «Опора»:

- Партія «Батьківщина» була зареєстрована, але разом з тим білборди, які не мають вихідних даних не зникли, фактично це є порушення. Також наші спостерігачі продовжують фіксувати розміщення білбордів без вихідних даних такої партії як «Опозиційний блок». 

Громадянська мережа «Опора» і надалі продовжить вести незалежне спостереження за дотриманням демократичних процедур у ході виборчої кампанії та зокрема у день виборів під час волевиявлення громадян. Так,  26 жовтня за порядком стежитимуть 50 спостерігачів. 

Схожі статті